Ruszają zapisy na warsztaty w Pantomimie

Ożywić nieożywione" - prow. Monika Rostecka - Wrocławski Teatr Pantomimy

Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty Grupy Otwartej, które w maju poprowadzi Monika Rostecka. Tematem przewodnim zajęć będzie „Ożywić nieożywione". Celem zajęć jest poszerzenie możliwości odczuwania swojego ciała, sposobu postrzegania zjawisk, komunikacji ze światem materii ożywionej i nieożywionej.

 

W trakcie warsztatów wykorzystane zostaną m.in. elementy techniki pantomimy i tańca współczesnego. Uczestnicy zajęć będą odkrywali zarówno zasady kompozycji choreograficznej, jak i podejmą się prób budowania postaci w teatrze ruchu. W pracy korzystać będziemy z techniki oddychania metodą Strelnikovej.

Działania podjęte podczas warsztatów „Ożywić nieożywione" będą zmierzały do pokazu powarsztatowego, którego osią dramaturgiczną będą ludzkie relacje i wpływ, jaki mogą na nie wywierać przedmiotów codziennego użytku – świadkowie naszych doświadczeń i emocji. Przyjrzymy się temu, czy przedmioty, z którymi jesteśmy blisko i do których jesteśmy przywiązani, wpływają na ludzi, czy tylko ludzie wpływają na nie.
Warsztaty odbywać się będą w: poniedziałki i czwartki, w godz. 17:00-19:00 w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (al. Dębowa 16).
Informacje i zapisy: pio.soroka@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja

Warsztaty w Grupie Otwartej są częścią projektu edukacyjnego WTP Akcja: EDUKACJA i adresowane są do młodzieży, dorosłych i seniorów. Autorski program zajęć, opracowany przez pedagogów i aktorów wrocławskiej pantomimy, daje możliwość zapoznania się z różnymi formami pantomimy, w tym szczególnie pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. W programie warsztatów znajdują się zarówno zajęcia z techniki, podczas których uczestnicy poznają elementarne zasady pantomimy (m.in. kontrapunkt, tok, iluzję czy identyfikację), jak i zajęcia aktorskie skupiające się na indywidualnej i zespołowej pracy nad scenami i etiudami.

Warsztaty odbywają się w miesięcznych i dwumiesięcznych blokach. Pod opieką reżyserską zespołu aktorskiego WTP grupa ma za zadanie przygotować pokaz powarsztatowy lub przedstawienie teatralne.

Piotr Soroka
Materiał Teatru
10 kwietnia 2019

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...