Ruszamy z Krzykowiskiem

10. Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru "Krzykowisko" (Maszewo, 28-30 czerwca)

Zespoły, grupy, gremia artystyczne i teatralne -
Zgłaszajcie się do nas
Przyjmiemy kilkanaście grup
Maszewo - 28-30 czerwca

"Krzykowisko", to ważna część obchodów XX lecia TEATRU KRZYK. Organizujemy ten Festiwal w szczególnym dla nas wszystkich czasie, dlatego m.in. powinien on posiadać twarz nadziei i wiary w świat porozumienia międzyludzkiego i międzykulturowego. Mamy nadzieję, że ten festiwal twórczości młodych ludzi, będzie po prostu energetycznym spotkaniem nas wszystkich tu i teraz bez oczekiwań i bez wydziwiania, bez zbędnych górnolotnych i wyświechtanych słów, że będzie wytchnieniem i naszym zatrzymaniem. Po prostu.

A czy będzie również manifestem i buntem? Czy opowie nam o poszukiwaniu prawd różnych, czy będzie stawiać ważne pytania? Czy będzie niezgodą na fałsz i hipokryzję Europy Zachodniej w obliczu zagrożeń? Jeśli tak się stanie, to dobrze, jeśli nie, to nie powinniśmy nad tym ubolewać. Nie mamy oczekiwań. Wierzymy jednak, że młodość, to napęd na przyszłość, dlatego potrzebujemy stwarzać jej przestrzeń, by się w nią wsłuchiwać, aby następnie wyciągać wnioski i analizować.

Jako zespół poszczególnych osób i indywidualności oraz odpowiedzialnych twórców i twórczyń mamy dość dobre rozeznanie, jak ważną rolę pełni kultura w naszych codziennych działaniach i jak wpływa na rozwój i świadomość jednostek. Wiemy to, bo od XX lat jesteśmy świadkami tej zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości, która wypełnia się przez drobne zdarzenia i skromne, małe spotkania ludzkie.

Wiemy również i to, że na takich Festiwalach, jak Krzykowisko, kształtują się charaktery młodzieży, wysuwają się na plan pierwszy liderki, liderzy, uwidaczniają świetne młode organizatorki i młodzi organizatorzy, nagle wybrzmiewają osobowości. A że pojawiają się przy tym i odrobina szaleństwa, spontaniczne zachowania, czy młodzieńcze fascynacje, to tylko dobrze, bo to oznacza, że taki Festiwal trwa i żyje swoim niewymuszonym rytmem. To DOKĄD/ZMIERZAMY?

Zapraszamy do Maszewa

W imieniu TEATRU KRZYK
Marek Kościółek, Anna Giniewska, Nikola Palej, Aleksandra Czubińska, Marcin Pławski, Dima Cherkasky i inni.
Autorem plakatu tegorocznego "Krzykowiska" jest Patryk Stolarz, twórca naszego loga.

https://forms.gle/yYF9XU3pRbxPJmge6

(-)
Materiał organizatora
5 kwietnia 2022

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...