Ruszył Festiwal Teatrów Ulicznych

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Od czwartku do niedzieli w Krakowie odbywa się XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. W programie znalazły się 54 festiwalowe prezentacje w wykonaniu artystów z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Polski.

Organizowany przez Teatr KTO od 1988 r. festiwal na stałe wpisał się w letni kalendarz kulturalny Krakowa. Tegoroczna edycja przewiduje rozszerzenie sceny plenerowej o place i ulice Andrychowa i Limanowej.

W programie dominują spektakle z Hiszpanii i Polski, wystąpią również artyści z Francji i Niemiec.

W tym roku oprócz przedstawień kameralnych i wielkich widowisk, pokazów klaunów i akrobatów prezentowane będą spektakle teatru tańca. W programie znajdą się także warsztaty i spotkania z artystami.

W Krakowie spektakle będzie można oglądać na Rynku Głównym, na Małym Rynku i placu Szczepańskim.

Podczas niedzielnego finału na Rynku Głównym w Krakowie będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce światowej sławy zespół Vola Project (na zdjęciu), dla którego naturalną scenerią jest niebo. Zawieszeni pod dźwigiem artyści wykonują powietrzne akrobacje, tworząc wyrafinowane choreograficzne kompozycje.

Program festiwalu zawiera także warsztaty teatralne i taneczne oraz spektakl interakcyjny, tworzony podczas festiwalu i przy udziale widzów.

Spektakle transmitowane będą na telebimie na Rynku Głównym. Przedstawienia ze sceny głównej zobaczyć też będzie można w internecie.

Organizatorem festiwalu jest Miejski Teatr KTO.

(-)
(PAP)
12 lipca 2013

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...