Ruszyła edycja The Best Off On-line!

Fundacja Teatr Nie-Taki ogłasza bonusową edycję Konkursu na Najlepszy Projekt Teatru Niezależnego On-line: The Best Off // On-line!

Sytuacja pandemii wpłynęła na obraz sezonu teatralnego w offie. Zespoły przeniosły swoją aktywność do sieci, a programy granatowe wsparły ten rodzaj pracy. Dostosowując się do okoliczności Konkurs ma na celu wyłonienie i wyróżnienie najlepszych spektakli oraz projektów teatru niezależnego, które powstały w Sieci, a także wspieranie dokumentacji polskiego teatru niezależnego. Zgłoszone mogą zostać wszelkie teatralne i dramatyczne formy twórczości on-line stanowiące odrębną i spójną całość, ze szczególnym uwzględnieniem form poszukujących i eksplorujących możliwości istnienia teatru poza sytuacją żywej i bezpośredniej współobecności aktorów i widzów.

Konkurs skierowany jest do grup teatralnych oraz artystów indywidualnych, działających na terenie Polski, poza teatrami instytucjonalnymi, którzy realizują własne, autorskie projekty artystyczne i społeczne oraz samorządnie kształtują swoją drogę twórczą.
Aby wziąć udział w Konkursie wystarczy wypełnić formularz (dostępny tutaj:) i zawrzeć w nim link do zgłaszanego projektu teatralnego, który powstał z myślą o prezentacji w Internecie. Wcześniej warto zapoznać się z regulaminem. Do wygrania 8.000 zł! Nabór trwa do 30 października 2020, a zwycięzców poznamy na początku grudnia.

Organizatorzy ogłoszą niebawem również konkurs dla badaczy na wydanie e-booka o teatrze niezależnym i zachęcają do śledzenia ich strony internetowej, na której pojawiają się aktualne informacje.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Karolina Bugajak
Materiał nadesłany
24 lipca 2020

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...