Ruszyła edycja The Best Off On-line!

Fundacja Teatr Nie-Taki ogłasza bonusową edycję Konkursu na Najlepszy Projekt Teatru Niezależnego On-line: The Best Off // On-line!

Sytuacja pandemii wpłynęła na obraz sezonu teatralnego w offie. Zespoły przeniosły swoją aktywność do sieci, a programy granatowe wsparły ten rodzaj pracy. Dostosowując się do okoliczności Konkurs ma na celu wyłonienie i wyróżnienie najlepszych spektakli oraz projektów teatru niezależnego, które powstały w Sieci, a także wspieranie dokumentacji polskiego teatru niezależnego. Zgłoszone mogą zostać wszelkie teatralne i dramatyczne formy twórczości on-line stanowiące odrębną i spójną całość, ze szczególnym uwzględnieniem form poszukujących i eksplorujących możliwości istnienia teatru poza sytuacją żywej i bezpośredniej współobecności aktorów i widzów.

Konkurs skierowany jest do grup teatralnych oraz artystów indywidualnych, działających na terenie Polski, poza teatrami instytucjonalnymi, którzy realizują własne, autorskie projekty artystyczne i społeczne oraz samorządnie kształtują swoją drogę twórczą.
Aby wziąć udział w Konkursie wystarczy wypełnić formularz (dostępny tutaj:) i zawrzeć w nim link do zgłaszanego projektu teatralnego, który powstał z myślą o prezentacji w Internecie. Wcześniej warto zapoznać się z regulaminem. Do wygrania 8.000 zł! Nabór trwa do 30 października 2020, a zwycięzców poznamy na początku grudnia.

Organizatorzy ogłoszą niebawem również konkurs dla badaczy na wydanie e-booka o teatrze niezależnym i zachęcają do śledzenia ich strony internetowej, na której pojawiają się aktualne informacje.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Karolina Bugajak
Materiał nadesłany
24 lipca 2020

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...