Ruszyła nowa strona internetowa Polskiego

Teatr Polski w Warszawie otwiera nowy portal internetowy

Teatr Polski w Warszawie otwiera 12 września nowy portal internetowy. Serwis, dostępny pod adresem www.teatrpolski.waw.pl, zyskał nowoczesny layout, który nadaje witrynie indywidualny charakter.

Portal pozwala na szybki i łatwy dostęp do multimediów, zarówno filmów jak i zdjęć, opisów spektakli, biogramów aktorów, historii Teatru, repertuaru i systemu rezerwacji biletów - także on-line. 

Prace nad zbudowaniem nowego portalu trwały od niemal pół roku. Chodziło nie tylko o odświeżenie istniejącej już od wielu lat strony internetowej Teatru Polskiego, ale przede wszystkim o ulepszenie jej funkcjonalności, m.in. poprzez zmianę układu witryny i jej poszczególnych podstron. Użytkownicy w łatwy sposób odnajdą zarówno spektakle aktualnie grane w Teatrze, jak i te, które zeszły już z afisza. Służy temu rozbudowane archiwum, z bogatą bazą zdjęć, a także materiałów wideo. Strona jest przygotowana w sposób przejrzysty i czytelny, ułatwiający szybkie odnalezienie szukanych informacji. Funkcjonalne zakładki ułatwiają przeniesienie się do informacji dotyczących poszczególnych spektakli. Nowością jest podstrona z opisami cykli i wydarzeń artystycznych, licznie obecnych w repertuarze Teatru.

Dynamiczna i multimedialna nowa strona Teatru zwraca również uwagę swoją przejrzystą

i atrakcyjną szatą graficzną. W centralnym miejscu witryny znajduje się galeria zdjęć i nagrań wideo, w tym zwiastunów spektakli, reportaży filmowych z wydarzeń i rozmów z aktorami oraz twórcami przedstawień przed ich premierą.

Impulsem do powstania nowej witryny była zbliżająca się rocznica 100 lat od powstania Teatru Polskiego. W październiku uruchomiona zostanie dodatkowa, specjalna zakładka z tzw. foto-blogiem o historii Teatru i wydarzeniach w ramach jubileuszu 100-lecia. 

Zgodnie z najnowszymi trendami w technologii internetowej stronę połączono z portalami społecznościowymi, jak Facebook (Teatr Polski ma tam niemal 7 tys. fanów), Twitter czy Youtube, gdzie odnotowano kilkanaście tysięcy odsłon video zwiastunów spektakli. Istnieje również możliwość zapisania się do newslettera, dzięki któremu każdy widz, wprost na swoją skrzynkę e-mail, regularnie otrzymuje najnowsze informacje z życia Teatru Polskiego. 

Zapraszamy na nowy portal Teatru Polskiego w Warszawie: www.teatrpolski.waw.pl.

(-)
Materiał Teatru
14 września 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia