Ruszyły próby do nowego spektaklu

"Dzieje upadków" - reż. Małgorzata Warsicka - Małopolski Ogród Sztuki

W Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie ruszyły próby do nowego spektaklu. Będzie to adaptacja sceniczna „Kuzynki Bietki” Honoriusza Balzaca pt.: ”Dzieje upadków”, autorstwa młodych twórców: dramaturga Michała Kurkowskiego, jeszcze studenta PWST i reżyserki Małgorzaty Warsickiej- absolwentki krakowskiej PWST, zeszłorocznej laureatki Festiwalu Debiutantów „Pierwszy Kontakt” w Toruniu.

Dzieło Balzaca w ujęciu młodych twórców jest opowieścią o namiętnościach, z których najsilniejszą zdaje się być pożądanie. Żądza pieniędzy i pragnienie miłości kierują poczynaniami bohaterów, doprowadzając ich do zguby.

Do udziału w spektaklu zaproszono gościnnie śpiewaczkę operową, młodą, a już bardzo cenioną Barbarę Majewską , nominowaną w ubiegłym roku do Paszportów Polityki w kategorii „Muzyka poważna".

Scenografię zaprojektował Marcin Chlanda, a muzykę komponuje Karol Nepelski. Autorami kostiumów będzie Grupa Mixer.
Przedstawienie będzie miało nowatorską, oryginalną formę łączącą spektakl teatralny z instalacją dźwiękową, wkomponowaną w nowoczesną przestrzeń MOS.

Na realizację spektaklu Małgorzata Warsicka otrzymała stypendium Narodowego Centrum Kultury z programu MŁODA POLSKA.

Spektakl „Dzieje upadków" oparty jest na adaptacji klasycznej powieści francuskiej „Kuzynka Bietka" Honore de Balzaca. Dzieło jest opowieścią o namiętnościach, z których najsilniejszą zdaje się być pożądanie. Żądza pieniędzy i pragnienie miłości kierują poczynaniami bohaterów, doprowadzając ich do zguby. Okrucieństwo miesza się tu z groteską, a brak złudzeń objawia się w absurdalnej ironii przedstawionych zdarzeń. 

Premiera 15 kwietnia 2016 r.

Sala widowiskowa MOS, ul. Rajska 12

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2016

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...