Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty teatralne

Projekt "Lato w teatrze 2013"

Już 1 lipca rusza cykl warsztatów teatralnych dla młodzieży organizowanych w ramach akcji "Lato w teatrze". Organizatorem katowickiej odsłony projektu jest Regionalny Ośrodek Kultury, który przyjmuje już zapisy na poszczególne warsztaty.

Przez trzy tygodnie młodzi pasjonaci będą mogli rozwijać swoje teatralne talenty pod okiem doświadczonych instruktorów. Inspirujących ćwiczeń i dobrej zabawy na pewno nie zabraknie. Rekrutacja na warsztaty już ruszyła! Program realizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.

Zajęcia odbędą się od 1 do 20 lipca. Młodzież (w wieku od 12 do 16 lat) będzie mogła doskonalić swoje umiejętności i rozwijać pasje w ramach spotkań pięciu grup warsztatowych: aktorskiej, tanecznej, muzyczno-wokalnej, plastyczno-scenograficznej oraz dziennikarsko-promocyjnej. Warsztaty zakończą pokazy finałowe pod hasłem "Nowe życie starych baśni.

Warsztaty, organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Lato w teatrze" to znakomity pomysł na niebanalne spędzanie wakacji w mieście. Twórcze spotkania z profesjonalnymi aktorami i ludźmi kultury adresowane są zarówno do młodych ludzi, którzy mają już za sobą pierwsze teatralne doświadczenia, jak i do początkujących aktorów, tancerzy, muzyków czy dziennikarzy. Celem warsztatów jest pobudzanie aktywności młodzieży, inspirowanie jej do kreatywnych działań, a przede wszystkim - pokazanie, że teatr to przede wszystkim dobra zabawa.

Organizatorem katowickiej odsłony projektu "Lato w teatrze" jest Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, który przyjmuje już zapisy na poszczególne warsztaty. W realizację projektu włączyły się także: Miejski Dom Kultury "Koszutka" oraz Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum".

Terminy warsztatów: 1-20 lipca 2013, od poniedziałku do piątku, godz. 9:00 - 15:00

Uczestnicy: młodzież w wieku 12-16 lat. Zainteresowane udziałem w warsztatach osoby deklarują udział w pełnym, trwającym trzy tygodnie, cyklu zajęć. Wybierz swoją grupę warsztatową, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.rok.katowice.pl oraz skontaktuj się z koordynatorem projektu.

Zapisy:
Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach
ul. PCK 19, 40-057 Katowice
tel. 32 251 75 63 wew. 118 lub 119
tel. +48 604 104 221
aszczesny@rok.katowice.pl
www.rok.katowice.pl
Koordynator: Artur Szczęsny
Karta zgłoszenia dostępna na stronie www.rok.katowice.pl

(-)
Materiał Organizatorów
8 czerwca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki