Rysunek z pamięci

Teatr Szwalnia w Łodzi

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i Teatr Szwalnia zapraszają na RYSUNEK Z PAMIĘCI. Spektakl odbędzie się 30 października o godz. 18.00 i godz. 20.00 w Teatrze Szwalnia (ul. Struga 90), Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja i odbiór wejściówek

RYSUNEK Z PAMIĘCI jest jakby dwoistą uwagą, lub uważnością - na to, co pochodzi z przeszłości (i w tym procesie bywa, że się upublicznia) a uważnością na siebie samych, do których prywatnie to coś przychodzi.

O wartości tych rysunków przesądza fakt, że udało się powiązać i przepleść prywatne z publicznym, wyrozumowane z intuicyjnym, przypomniane z odczuwanym.

Druga odsłona projektu to przeniesienie w przestrzeń teatralną działań i narracji wywiedzionych z akcji miejskiej przeprowadzonej 29 i 30 sierpnia 2015 roku w ramach 71. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. Obie części łączy wyznaczenie tych obszarów historii Litzmannstadt Getto, które dotychczas pozostawały obecne wyłącznie w archiwach.

„Rysunek z pamięci" jest interdyscyplinarnym artystyczno-edukacyjnym projektem poświęconym pamięci Litzmannstadt Getto. Łączy działania badawcze, dokumentacyjne i artystyczne inspirowane przeszłością, współczesnością i architekturą miasta Łodzi, wskazując te obszary topografii, które ze względu na ich bolesną, niejednoznaczną, charakterystyczną dla regionu historię, są zapomniane lub pomijane milczeniem.

Projekt prowadzony przez Weronikę Fibich (Teatr Kana, Szczecin), zespół Teatru Szwalnia oraz niezależnych twórców, dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

O PROJEKCIE:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/209592.html

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,18657960,spektakl-rysunek-z-pamieci-obcowanie-z-duchami.html

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na akcję w przestrzeni teatralnej: rysunek@centrumdialogu.com

(-)
Materiał Teatru
22 października 2015

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia

Encyklopedia Teatru Po...
Janusz Legoń