Rzeczywistość oczami dziecka

"Głośniej" - reż. Michael Vogel - Teatr Malabar Hotel

Kolejny spektakl Teatru Malabar Hotel, twórców "Mistrza i Małgorzaty" wchodzi do repertuaru Teatru Dramatycznego. Zapraszamy 17 czerwca o godzinie 19:00 na Scenę Przodownik.

"Głośniej" został zainspirowany prozą współczesnego amerykańskiego pisarza Jonathana Safrona Foera. Rzeczywistość została tu przedstawiona oczami dziecka. Z tej perspektywy próbujemy opowiedzieć o miłości, samotności a nade wszystko o pamięci. - mówią twórcy spektaklu.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Malabar i Figurentheater Wilde&Vogel.

"Przez nieco ponad godzinę możemy zaznać całej gamy emocji - od śmiechu począwszy, na otarciu łez kończąc. Bikowski i Bartnikowski sprawiają, że widz wchodzi bez zastanowienia do kreowanego przez nich świata. Posługują się przy tym świetnymi lalkami oraz projekcjami multimedialnymi. W "Głośniej" wszystko jest tak, jak być powinno. Muzyka, scenografia, gra aktorska. Aż żal, że spektakl trwa tak krótko, pozostawiając widza z niedosytem i wyostrzonym apetytem na dobry teatr. Warto zobaczyć"! Urszula Krutul, Gazeta Współczesna nr 45

"Spektakl wart uwagi jest też oczywiście dla innych powodów - kolejnej porcji multimedialnych pomysłów na animację lalek, charakterystyczny dla "Malabaru" teatr formy, surrealistyczny czarny humor, wreszcie sugestywnie nakreśloną przestrzeń wyobraźni małego chłopca, któremu rozpadł się świat, i który próbuje go trochę po swojemu poskładać." /Gazeta Wyborcza/.

Reżyseria - Michael Vogel
Muzyka - Charlotte Wilde
Lalki - Marcin Bikowski
Obsada - Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski

Malabar Hotel to jedna z najciekawszych niezależnych grup teatralnych. Nazwę teatru jego założyciele - Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski - zaczerpnęli z twórczości Witkacego. Do każdej kolejnej produkcji Malabar zaprasza artystów o różnych rodowodach, doświadczeniach artystycznych i poruszających się w skrajnych estetykach. W centrum zainteresowania grupy jest forma, zarówno rozumiana po Witkacowsku, jak i nawiązująca do teatru plastycznego i lalkowego. Malabar ma na koncie ponad 30 nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Ich przedstawienia były pokazywane na blisko 100 festiwalach teatralnych na czterech kontynentach.

(-)
Materiał Teatru
14 czerwca 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...