Rzeszów. Pracowite lato Teatru Maska

"Alicja w krainie czarów” - reż. Gabriel Gietzky - festiwal Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2020; "Zamek z kart" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr Mask@ w sieci

W Teatrze Maska, mimo letniej pory, praca wre. 30 sierpnia, podczas festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2020 odbędzie się premiera „Alicji w krainie czarów” a jesienią "Zamek z kart" czytanie performatywne w reżyserii Przemysława Jaszczaka, nowa premiera w ramach projektu Teatr Mask@ w sieci - Wszystko da się naprawić.

ALICJA W KRAINIE CZARÓW

premiera: 30.08.2020 r.

adaptacja, piosenki i reżyseria: Gabriel Gietzky

Co może się wydarzyć, kiedy wpadnie się do króliczej nory? Jak to jest, kiedy można głową sięgać gwiazd, a już za chwilę przejść przez maleńkie drzwi? I dokąd te tajemnicze niewielkie przejście prowadzi? Zapraszamy w podróż przez świat niczym nieograniczonej wyobraźni, w którym przewodnikiem będzie Alicja – bohaterka wymyślonej przez Lewisa Carrolla historii, od lat inspirującej artystów na całym świecie i odczytywanej wciąż na nowo. Dziwna herbatka u Zwariowanego Kapelusznika, Marcowego Zająca i Susła, spotkanie znikającego Kota z Cheshire, po którym zostaje tylko wiszący w powietrzu uśmiech, czy niezwykła partia krykieta, to tylko kilka z niecodziennych zdarzeń, które spotkają Alicję w jej podróży przez Krainę Czarów. Każdy krok na tej drodze będzie jednocześnie krokiem do poznania siebie samej.

Premiera spektaklu odbędzie się podczas festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2020

ZAMEK Z KART - PREMIERA ONLINE JESIEŃ 2020

"Zamek z kart" czytanie performatywne w reżyserii Przemysława Jaszczaka, nowa premiera Teatru Maska w ramach projektu Teatr Mask@ w sieci - Wszystko da się naprawić, dofinansowanego z programu Kultura w sieci.

Sztuka dostępna będzie online na przełomie wrzesień - październik 2020.

Przez ostatnie tygodnie zespół Teatru Maska intensywnie pracował nad nową realizacją. Za nami godziny prób i nagrań. Za realizację dziękujemy PRopaganda Studio - Produkcja filmowa i telewizyjna. Efekty naszej pracy zaprezentujemy w nowym sezonie.

(-)
Materiał nadesłany
23 lipca 2020

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...