Salon Poezji z Szymborską

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Specjalne spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji poświęcone poezji zmarłej w środę Wisławy Szymborskiej odbędzie się w niedzielę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Poezję Noblistki będzie czytać aktorka Teatru Studio w Warszawie Irena Jun

Jak wyjaśnił PAP w piątek Piotr Wasilewski z krakowskiego teatru, niedzielne spotkanie zatytułowane "Portret kobiecy" dedykowane twórczości Szymborskiej zaplanowano już kilka tygodni temu.

- Nie przypuszczaliśmy, że 5 lutego ten Salon Poezji będzie pożegnaniem Pani Wisławy - zaznaczył.

Na spotkaniu "Portret kobiecy" oprócz Ireny Jun wiersze poetki będą czytać także jej przyjaciele. Do udziału w salonie zaproszono: Leszka A. Moczulskiego, Ewę Lipską, Dorotę Segdę, Annę Polony, Jerzego Trelę, Krzysztofa Globisza, Michała Rusinka i Bronisława Maja. Na skrzypcach będzie im towarzyszyć Maria Wieczorek.

Gospodarzami spotkania będą jak zwykle: Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski, Józef Opalski i Bronisław Maj.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę w południe we foyer teatru. Spodziewając się dużego zainteresowania publiczności dyrekcja placówki na parterze gmachu przygotuje specjalny telebim i dodatkowe miejsca dla publiczności. Wstęp jest bezpłatny.

Przedstawiciele krakowskiej sceny przypomnieli, że w Teatrze im. Juliusza Słowackiego poezja Noblistki rozbrzmiewała wiele razy poczynając od sztuki "Koniec i początek" wystawionej na scenie Miniatura w 1995 roku. Jej wiersze wielokrotnie czytane były podczas spotkań Krakowskiego Salonu Poezji.

(-)
PAP
4 lutego 2012

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...