Salwy śmiechu w Magazynie Ciekłego Powietrza

4. Chorzowski Teatr Ogrodowy

Czwartą edycję Chorzowskiego Teatru Ogrodowego zainaugurowały dwa duety (w wersji oficjalnej - Kwartet). Takich salw śmiechu, jak podczas spektaklu "Kwartet dla 4 aktorów" w wykonaniu aktorów Teatru Korez, Magazyn Ciekłego Powietrza dawno nie słyszał

30 lipca Teatr Korez, obchodzący swoje dwudziestolecie, zaprezentuje się na scenie ChTO w drugiej odsłonie. Spektakl "2" (na zdjęciu) według dramatu Jima Cartwrighta to sztuka o mężczyźnie i kobiecie. Grażyna Bułka i Mirosław Neinert, oboje za role w "2" nominowani do Złotych Masek, kreują kilkanaście postaci, uwikłanych w czasem zabawne a czasem dramatyczne relacje. Dyrektor Korezu jako zahukany małżonek wampa, brutal czy podstarzały lowelas?

Znakomita aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej jako starsza pani, domina czy dziewczyna w typie barbie? Dla artystów z Teatru Korez wszystko jest możliwe. Wystarczy zaznaczyć, że chociaż na scenie mamy w "2" dwa razy mniej aktorów, dawka śmiechu nie będzie mniejsza niż w "Kwartecie". "2" to miniscenki, zdradzające istotę międzyludzkich relacji, słodko-gorzki spektakl, o którym nieszybko zapomną widzowie - klienci niezwykłego baru, w który, na czas przedstawienia, przekształci się Magazyn Ciekłego Powietrza. Atutem sztuki Jima Cartwrighta, poza celnością obserwacji, staje się też uwspółcześniony język, pozwalający przenieść na deski teatru fragmenty codzienności.

Ukazał się już pierwszy w tym roku numer "Sztajgerowego Cajtunga" - festiwalowej gazetki prowadzonej przez dzielne ogrodniczki-ochotniczki. W numerze między innymi wywiad z Joachimem Otte, sceniczne zwierzenia Dariusza Niebudka i podsumowanie dotychczasowych edycji ChTO, spisane na wesoło przez Psa Ogrodnika.

oprac. m.w.
Materiały nadesłane
28 lipca 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...