Samotnie i w ciemnościach

"Zmruż oczko" - reż. Przemysław Żmiejko - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

„Zmruż oczko" czyli opowieść o małych-wielkich strachach w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś", premiera spektaklu już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę, tj. 23 lutego 2019 roku o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach odbędzie się premiera spektaklu pt. „Zmruż oczko", na podstawie sztuki Magdaleny Mrozińskiej.

Jej akcja rozpoczyna się w pokoju pięcioletniego Tadzia, w tradycyjnej, wieczornej porze spania, tyle tylko, że samotnie i w ciemnościach o sen wcale nie jest tak łatwo. Zwłaszcza, gdy cień paprotki i plama na ścianie wydają się dziwnie podejrzane, zaś wielka szafa może pomieścić tyle niestworzonych rzeczy... A już najwięcej strachów.

Skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić? Czy szalony miłośnik kulinariów, Luliusz Marmolada, wie na ten temat coś więcej? Jakie przygody może zgotować chłopcu tak osobliwy przewodnik podczas sennej wyprawy rowerowej, zwłaszcza gdy wszędzie wokół wirują tajemnicze Farfocle? A do tego jeszcze zjawia się i Panda, i Szafik, czy choćby Trzy Cieniutkie... Czego o sobie i o świecie dowie się dzięki nim mały Tadzio?

Sztuka, powstała z inspiracji baśnią H. Ch. Andersena „Ole Zmruż-oczko", osadzona jest w przestrzeni snów i dziecięcych fantazji, a zarazem zwykłej, współczesnej, rodzinnej codzienności. To ciepła i zabawna opowieść o lękach czy nieposkromionej dziecięcej wyobraźni. Ale też o małych - wielkich troskach, jak własna nieporadność lub brak pewności siebie, dobrze znanych zarówno kilkuletnim widzom, do których adresowane jest przedstawienie, jak również ich rodzicom.

Spektakl wyreżyserował Przemysław Żmiejko, scenografię stworzyła Bożena Ślaga, ruch sceniczny - Ewelina Ciszewska, a muzykę – Tomasz Lewandowski.

Najbliższe spektakle:
23 lutego (sobota) – godz. 17.00 - PREMIERA
24 lutego (niedziela) – godz. 11.00 i 14.00
26 lutego (wtorek) – godz. 9.00 i 11.00
27 lutego (środa) – godz. 9.00 i 11.00
28 lutego (czwartek) – godz. 9.00 i 11.00
1 marca (piątek) – godz. 9.00 i 11.00

 

Jolanta Świstak
Materiał Teatru
21 lutego 2019

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia