Scena Impresaryjna Teatru Lalek „Guliwer” przedstawia

Gościnny występ Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

20-21 kwietnia scena Impresaryjna Teatru Guliwer zaprasza na gościnne spektakle Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu pt. „Królewna Śnieżka". Przedstawienie będzie można zobaczyć od czwartku (18.04) do poniedziałku (22.04).

Znana baśń o Królewnie Śnieżce potraktowana zostanie lekko i z humorem. Nie zabraknie też scen grozy i napięcia charakterystycznego opowiadaniom braci Grimm.
Losy Śnieżki, skazanej na śmierć przez złą i próżną Królową, czyli macochę Królewny, będą na zmianę wzruszać, śmieszyć, bawić i trzymać w napięciu. Baśń o „Królewnie Śnieżce" braci Grimm dotyczy ludzkiej kondycji moralnej. To nie tylko klasyczna walka dobra ze złem, to opowieść o uczuciach. Ta historia niesie prawdę o miłości. Miłość istnieje od czasów najdawniejszych i wciąż jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Nienawiść i miłość przeplatają się w wzajemnie. Jedno burzy, drugie buduje. Świat od zawsze ważył dobro i zło, ale to dobro ostatecznie zwycięża.
Przedstawienie zaskoczy widzów różnorodnymi konwencjami teatralnymi. Pojawi się poetyka operetki dla dzieci, a także taniec i pantomima. Nie zabraknie też oczywiście lalek, które objawią się widzom w różnych technikach lalkowych, a zwłaszcza tej ulubionej przez reżysera: lalki typu muppet show.

Premera 21 luty 2009r.

/źródło – www.teatrlalek.walbrzych.pl /

Zapraszamy 18.04. o godz. 10.00
19.04. o godz. 10.00
20.04. o godz. 17.30
21.04. o godz. 11.00, 13.00
22.04. o godz. 10.00

Przedstawienie dla dzieci od 4 lat.

 

Agnieszka Pawłowska
(na podstawie materiałów Teatru)
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...