Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej

program wydarzeń

27 września 2013 roku Warszawska Opera Kameralna otwiera jesienną edycję Scenę Młodych – cykl wydarzeń artystycznych realizowanych przez młodych twórców. W programie znajdą się opery, spektakle tańca współczesnego oraz multimedialne spektakle muzyczne prezentowane w Teatrze WOK przez pięć jesiennych weekendów tego roku.

Zadaniem Sceny Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej jest wspieranie autorskich pomysłów oraz inspirowanie do poszukiwań artystycznych wypowiedzi poprzez pomoc w ich realizacji: umożliwienie prezentacji na zawodowej scenie. Scena Młodych to także swoisty pomost międzypokoleniowy dający młodym twórcom możliwość współpracy z doświadczonymi, uznanymi artystami. Warszawska Opera Kameralna zaprosiła młodych artystów, absolwentów uczelni artystycznych, kreatywnych twórców do udziału w konkursie na najciekawsze projekty artystyczne. Spośród 48 nadesłanych z całej Polski propozycji wybrano 7 do realizacji jesienią 2013 r.

Współorganizatorem Sceny Młodych jest Fundacja Luna Plus. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje.

PROGRAM SCENY MŁODYCH

27.09 / g. 19.00 OPERA

Gian Carlo Menotti - THE TELEPHONE OU L'AMOUR À TROIS

Marcin Piotr Łopacki - WĄ – na podstawie sztuki M. Białoszewskiego

28.09 / g. 19.00 OPERA

Gian Carlo Menotti - THE TELEPHONE OU L'AMOUR À TROIS

Marcin Piotr Łopacki - WĄ – na podstawie sztuki M. Białoszewskiego

11.10 / g. 19.00 OPERA

Katarzyna Brochocka - THE YOUNG WIFE (MŁODA MĘŻATKA)

na podstawie "Z pamiętników młodej mężatki" G. Zapolskiej

12.10 / g. 19.00 OPERA

Katarzyna Brochocka - THE YOUNG WIFE (MŁODA MĘŻATKA)

na podstawie "Z pamiętników młodej mężatki" G. Zapolskiej

25.10 / g. 19.00 OPERA

Giacomo Puccini

SUOR ANGELICA

26.10 / g. 19.00 OPERA

Giacomo Puccini

SUOR ANGELICA

08.11 / g. 19.00 AUTORSKI SPEKTAKL TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Kamil Wawrzuta – PROFANUM

Maciej Beczek – EX EGO

09.11 / g. 19.00 AUTORSKI SPEKTAKL TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO

Kamil Wawrzuta – PROFANUM

Maciej Beczek – EX EGO

22.11 / g. 19.00 MULTIMEDIALNY SPEKTAKL MUZYCZNY

Grupa Dochodzeniowa – TV LAB

23.11 / g. 19.00 MULTIMEDIALNY SPEKTAKL MUZYCZNY

Grupa Dochodzeniowa – TV LAB

Szczegółowy program na www.operakameralna.pl

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie biletowej Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej ( al. Solidarności 76b), tickets@operakameralna.pl, www.bilety.operakameralna.pl,

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kontakt dla mediów:

Marta Trzepla, marta.trzepla@operakameralna.pl, +4822 627 91 29

(-)
Materiał nadesłany
21 września 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...