Scena po remoncie, sezon po premierze

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Po pierwszej w tym sezonie premierze, "Gwałtu, co się dzieje!" wg A. Fredry w reż. Macieja Podstawnego, Teatr im. W. Bogusławskiego zdradza swoje dalsze plany repertuarowe. Kolejna premiera czeka nas 22 października, a jej miejscem będzie Duża Scena po gruntownym remoncie

O przebudowie Dużej Sceny pisaliśmy w czasie wakacji, a o pierwszych planach repertuarowych - przed dwoma tygodniami. Pewne szczegóły nie były jeszcze wtedy znane. Dziś wiadomo już, że "Piotrusia Pana" wg J.M. Barriego w reż. Michała Derlatki zobaczymy 22 października. Premiera wypadnie dokładnie sto lat od wydania ostatecznej wersji powieści. "Napis" współczesnego francuskiego dramatopisarza Geralda Sibleyrasa w reż. Norberta Rakowskiego szykowany jest na początek grudnia. Niedługo potem, ale już w styczniu zobaczymy "Orkiestrę Titanic" bułgarskiego pisarza Christo Bojczewa w reż. Rudolfa Zioło. Ciekawe doświadczenie sceniczne czekało na nas będzie wiosną. Będzie to realizacja projektu Pawła Passiniego opartego na tragediach antycznych.

- Plan współpracy z Pawłem Passinim pojawił się podczas ostatnich Kaliskich Spotkań Teatralnych, na których zaprezentował on " Turandot". Przedstawienie to, wyróżnione nagrodą aktorską dla Katarzyny Tadeusz podczas 51. KST, zostało także pokazane podczas The Edinburgh Festival Fringe, gdzie otrzymało nagrodę Total Theatre Award. Przedstawienie realizowane na kaliskiej scenie powstanie we współpracy z wrocławskim Instytutem Grotowskiego i z pewnością będzie to atrakcyjna oferta dla młodych widzów, gdyż Passini sięga po niekonwencjonalne środki wyrazu i tworzy zaskakujące świeżością rozwiązań sytuacje sceniczne - anonsuje Teatr im. W. Bogusławskiego.

W repertuarze pozostaną tytuły, które już wcześniej zdążyły zdobyć sobie uznanie i poklask kaliskiej widowni: "Mój Nestroy", "Szklana menażeria", "Summertime", "Tartuffe", "Szalone nożyczki", "Mayday" oraz dwa przedstawienia dla najmłodszych "Pszczółka Majka" i "Marianna i smoki".

(kord)
Zycie Kalisza
5 października 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia