Scena Przy Pompie już działa

Noc Teatrów zainaugurowana

Scena przy Pompie, uruchamiana latem przez Teatr im. J. Słowackiego w zaułku przy pl. św. Ducha, zainaugurowała działalność w Noc Teatrów. I zaprasza na kolejne siedem wieczorów.

Wczoraj - "Bal u Pana Boga" - recital Joanny Słowińskiej, znakomitej krakowskiej pieśniarki i skrzypaczki, w piosenkach m.in. Zygmunta Koniecznego i Jacka Kaczmarskiego. Towarzyszy jej, jak i na świetnej wspólnej płycie, Jarosław Bester - akordeonista i kompozytor, lider Bester Quartet.

Dzisiaj z kolei spotkanie z Jackiem Wójcickim w recitalu "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami". Z nim - Halina Jarczyk (skrzypce) i Konrad Mastyło (fortepian).

W sobotę, 9 lipca Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w recitalu na "okrągłe 31 wspólnych artystycznych lat", dzień później - Grzegorz Turnau w piosenkach dawnych i nowych z płyty "Fabryka klamek". 17 lipca, w niedzielę - Andrzej i Jacek Zielińscy, czyli przeboje Skaldów, 23 lipca - "Dobry wieczór" - recital krakowskiego satyryka Krzysztofa Piaseckiego, a dzień po nim Mirosław Czyżykiewicz - w wierszach i piosenkach solo.

Początek - zawsze o godz. 20.30, ale warto przyjść wcześniej, by się usadowić wygodnie przy kawiarnianych stolikach, bo są do wyboru, i tańsze, ławeczki.

WAK
Dziennik Polski
27 czerwca 2011

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...