Sceniczny Wehikuł Czasu

50. Międzynarodowy Dzień Teatru

Zatańcz na królewskim balu. Bądź rycerzem Króla Artura. Poczuj klimat XIX-wiecznego mieszczaństwa. Stwórz własną kreację dla Księżniczki. Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru stwarza niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu w Teatrze Wielkim w Łodzi

W niedzielę 27 marca w godzinach od 11.00 do 15.00 Teatr zaprasza na następujące zabawy:

- w pierwszym etapie będzie można nauczyć się jednego z historycznych tańców pod opieką i kierownictwem członków zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi. O makijaż i dobór kostiumu scenicznego zadbają charakteryzatorki Teatru. Zabawa będzie doskonałą okazją do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w przebraniu np. damy dworu.
- tutaj w sali rycerskiej goście zostaną zaproszeni do udziału w biesiadzie. Każdy uczestnik będzie mógł przebrać się za rycerza i wznieść puchar za zdrowie władcy.
- atrakcją tej części spotkania będzie scenografia musicalu „My Fair Lady”. Uczestnicy poczują klimat dawnej kawiarenki. Prowadzić do niej będzie urokliwa alejka z latarniami. Wystrój wnętrza przeniesie uczestników do Londynu XIX wieku.
- to część przeznaczona przede wszystkim dla dzieci. W kąciku bajek i przy dźwiękach radosnej muzyki dzieci wcielą się w baśniowe postaci, a także zaprojektują suknię dla księżniczki. Na młodych projektantów będą czekały kartony, skrawki tkanin, koraliki, brokat, klej i kredki. Zabawa zakończy się konkursem z nagrodami. Zainteresowanym kulisami produkcji spektaklu operowego proponujemy też obejrzenie makiet scenograficznych z ostatniej premiery „Dydona i Eneasz/Zamek Sinobrodego”. Obchodom Międzynarodowego Dnia Teatru towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Chętnych do zabawy w Teatrze zapraszamy z aparatami fotograficznymi!

Maria Rżanek
Materiały Teatru
25 marca 2011

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia