Sceno-pisania z Sylwią Chutnik

Poczuj to! - Opolski Teatr Aktora i Lalki w Opolu im. Alojzego Smolki

W ramach projektu edukacyjnego Teatr. Poczuj to! prowadzonego przez Opolski Teatr Lalek odbywają się warsztat pn. sceno-pisania, w ramach których 8 maja, tj. w następny czwartek, w Studenckim Centrum Kultury zajęcia poprowadzi - Sylwia Chutnik.

Sceno-pisania - to warsztaty kreatywnej pracy nad tekstem, w ramach których prowadzone będą zajęcia z dwiema niezwykle utalentowanymi i ciekawymi autorkami - Marta Gusniowska i Sylwia Chutnik oraz z krytykiem teatralnym i pedagog teatru - Alicja Morawska-Rubczak. Podczas warsztatow uczestnicy poznają tajniki tworzenia ciekawych tekstow, przybliżony zostanie im warsztat pisarski oraz sposoby stymulowania wyobraźni i rozwijania niestandardowych pomysłów na tworzenie tekstow. Jednocześnie osoby biorące udział będą miały możliwość podniesienia swoich kompetencji językowych i przekonania sie w jaki sposób pisać, by w ciekawy sposoób dzielić się z czytelnikami swoją emocjonalnością.

8.05.2014, godz. 16.30, Studenckie Centrum Kultury - Sala Kameralna, ul. Katowicka 95:

Drugi warsztat - Robienie scen w prozie i dramacie, prowadzenie: Sylwia Chutnik: Nowoczesne, dynamiczne, inteligentne pisanie. Podczas warsztatów uczestnicy przekonają sią jak zapisywaą życie codzienne, by dzielić sie ciekawie emocjami, poznają warsztat pisarki prozy i dramatu, dowiedza sie jak tworzyć literaturę zaangazowana społecznie.

wiek odbiorców: 15 + (młodzież, studenci, osoby dorosłe)

zapisy: alicja.rubczak@gmail.com

Sylwia Chutnik

Sylwia Chutnik- kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Prezeska Fundacji MaMa działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka miejska po Warszawie. Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW. Pisarka i felietonistka "Polityki", "Pani" i "Gazety Stołecznej". Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (min. Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki) Autorka powieści "Kieszonkowy Atlas Kobiet" (Ha!Art 2008), "Dzidzia" ( Świat Książki 2009), "Cwaniary" (Świat Książki 2012) oraz książki "Warszawa Kobiet" (Biblioteka Polityki 2011) , zbioru felietonów "Mama ma zawsze rację" (Mamania 2012), "Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe" (Nowy Teatr 2012) i zbioru opowiadań "W krainie czarów" (Znak 2014). Obie powieści zostały wystawione przez Teatr Powszechny w Warszawie i Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Twórczyni sztuki "Muranooo" (Teatr Dramatyczny w Warszawie i teatr w Tel Avivie), "Aleksandra" (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu) i "Wanda" (współautorka, Teatr Stary w Krakowie) Laureatka konkursu "Dama Warszawy 2007" i "Wawoaktywnych 2008 Życia Warszawy", nominowana do "Stołka" nagrody Gazety Stołecznej 2008, nominowana do tytułu Polki Roku 2007 Gazety Wyborczej i Kobiety Glamour 2008 oraz Róży Gali w kategorii literatura w 2010 roku Jej "Kieszonkowy Atlas Kobiet" został Książką Roku radiowej Trójki. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Nominowana do Nagrody Nike 2009. Nominowana do nagrody "3 X Ona" portalu "Onaonaona.com" Nominowana do Nagrody Nike 2012 W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną.

Wstęp wolny

(-)
Materiał Teatru
2 maja 2014
Portrety
Sylwia Chutnik

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia