"Sen" z Polskiego jedzie do Czech

"Sen nocy letniej" - reż. Monika Pęcikiewicz - Teatr Polski we Wrocławiu

Spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu "Sen nocy letniej" w reż. Moniki Pęcikiewicz 29 maja o godz. 19 zostanie zagrany na II Międzynarodowym Festiwalu "Teatralny świat" w Brnie

Twórcy przedstawienia przybliżają nowe formy życia wspólnotowego, włączając w to zarówno świat ludzki, jak i naturę. Idea spektaklu rodzi się z myśli Shakespeare\'a, że wszelkie relacje - miłosne, seksualne, wspólnotowe - mają charakter przypadkowy. W końcu to niezbyt przemyślane operacje na zmysłach i wyobraźni, dokonywane przez Oberona i Puka, prowokują dynamiczne metamorfozy w ateńskim lesie. W zapisanej przez Shakespeare\'a wizji wyraża się sprzeciw wobec sentymentalizmu platońskiej wersji świata idei i miłości. Shakespeare pokazuje fałsz tej koncepcji. Tworzy rzeczywistość snu, w której wszystko staje się możliwe, potencjalne, otwarte. 

Nagrody spektaklu "Sen nocy letniej" w reżyserii Moniki Pęcikiewicz:

XIV Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Trójmieście (2010) - nominacja do Złotego Yoricka.

Międzynarodowy Dzień Teatru (2011) - Ewa Skibińska - nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę kobiecą w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku.

XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach (2011) - Monika Pęcikiewicz - nagroda Społecznego Jury.

Inne:

Ewa Skibińska - nominacja do Nagrody im. A. Zelwerowicza za role Lucy Zucker w Ziemi obiecanej i Tytanii we Śnie nocy letniej (2010).

(-)
Materiały Teatru
30 maja 2011

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia