Sensacja w stylu glamour

"Ścigając zło" - reż. Konrad Imiela - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Będzie martini wstrząśnięte, ale niemieszane i dużo przebojów. Od "Goldeneye" w wykonaniu Tiny Turner, poprzez "From Russia with Love" Matta Munro, "The World Is Not Enough" zespołu Garbage po "Live and Let Die" Paula McCartneya

A wszystko to w pierwszym w nowym roku musicalu przygotowanym przez wrocławski Teatr Muzyczny Capitol. Premiera sensacyjnej rewii "Ścigając zło" w reżyserii i wg scenariusza Konrada Imieli odbędzie się 27 stycznia, ze względu na remont siedziby Capitolu, na scenie Teatru Polskiego przy ul. Zapolskiej 3.

Spektakl „Ścigając zło” jest odpowiedzią na upodobanie do sensacji w kinie, literaturze, teatrze i życiu. Głównym źródłem inspiracji stała się dla realizatorów legenda Jamesa Bonda – superagenta służb specjalnych Jej Królewskiej Mości, bohatera słynnej serii filmowej, obdarzonego przez scenarzystów nieodpartym wdziękiem i niezwykłą zdolnością do wychodzenia cało z najgorszych opresji.

Na przedstawienie złoży się kilkanaście piosenek bondowskiej serii – ich oryginalne wersje, wykonywane przez największe gwiazdy światowej muzyki rozrywkowej są, mimo upływu lat, wielkimi i niezapomnianymi przebojami, by wspomnieć choćby takie hity jak „Goldeneye” w wykonaniu Tiny Turner. Widzowie usłyszą je w wykonaniu aktorów Capitolu, którym towarzyszyć będzie grająca na żywo orkiestra oraz zespół tancerzy.

Realizatorzy czerpią obficie z konwencji filmów sensacyjnych, bawiąc się „sensacją w stylu glamour”. Piękne kobiety w efektownych kreacjach, przystojni mężczyźni w wytwornych smokingach, szybkie samochody, lśniąca broń i pełen zestaw wszelkich bondowskich gadżetów – to oczywiste komponenty stylu, których w rewii sensacyjnej zabraknąć nie może.

Przystawki, proponowane przez realizatorów do legendarnego martini Jamesa Bonda pozostawią publiczność w stanie „wstrząśnięcia, nie zmieszania”, choć nie obejdzie się tu bez mrugnięcia okiem – sporą dawkę błyskotliwego humoru widownia doceni z pewnością.

Choreografię do musicalu przygotował Jacek Gębura, kierownictwo muzyczne objął Adam Skrzypek. Na scenie zobaczymy m.in. Cezarego Studniaka, Justynę Antoniak, Elżbietę Romanowską i Justynę Szafran. Będą piękne kobiety w efektownych kreacjach, przystojni mężczyźni w wytwornych smokingach, szybkie samochody, lśniąca broń i pełen zestaw wszelkich bondowskich gadżetów.

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na ten spektakl. Są w cenie od 30 do 48 zł, można je zarezerwować w sieci na stronie www.teatr-capitol.pl lub kupić w kasie Capitolu przy ul. Piłsudskiego 72.

MW
POLSKA Gazeta Wrocławska
3 stycznia 2011

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia