Seweryn czyta Dantego

Teatr Muzyczny w Poznaniu

25 października o godz. 12 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej, w ramach którego fragmenty "Boskiej Komedii" Dantego przeczyta Andrzej Seweryn.

W najbliższą sobotę Krakowski Salon Poezji ponownie zawita do Poznania. Nowy sezon rozpocznie się występem Andrzeja Seweryna - aktora i reżysera, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Popularność zdobył na początku lat siedemdziesiątych dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrał w ponad 40 filmach fabularnych, współpracując między innymi, z Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Stevenem Spielbergiem i Agnieszką Holland. Był profesorem w Lyonie i Paryżu i Warszawie.

Artysta będzie czytał jeden z najsławniejszych opisów wędrówek, jaki jest znany w literaturze i w kulturze europejskiej.

Trasa jej wiedzie po miejscach cierpienia, oczekiwania i szczęścia, a w drodze spotykamy między innymi świętych, kochanków, zbrodniarzy, poetów. Z przejęciem wysłuchujemy ich historii, poznając wszelkie odcienie ludzkiego doświadczenia. A przy tym ćwiczymy wyobraźnię, bo przenosimy się do królestw zmarłych, tak niepodobnych do naszego świata.

14. spotkanie Krakowskiego Salonu Anny Dymnej zainauguruje współpracę z Towarzystwem Literackim oddziału Poznańskiego. Opiekę merytoryczną nad Salonem objął prezes Oddziału, prof. Dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu. Współpraca ta będzie trwała przez cały sezon 2014/2015.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historyczno-literackie, wydaje "Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza".

Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej

Spotkanie 14.

Andrzej Seweryn czyta fragmenty Boskiej Komedii

Sobota 25 października, godzina 12:00

Bilety w cenie 7 zł do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line poprzez stronę internetową www.teatr-muzyczny.poznan.pl

Kasa biletowa czynna w godzinach: pn. 9.00-15.00 wt. - pt. 10.00-19.00, sb. 15.00-18.00. Tel. 61 852 29 27 / w godzinach działania Kasy lub 511-433-616,

ul. Niezłomnych 1e, mail: bow@teatr-muzyczny.poznan.pl.

(-)
Materiał Teatru
23 października 2014
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...