Seweryn czyta Dantego

Teatr Muzyczny w Poznaniu

25 października o godz. 12 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej, w ramach którego fragmenty "Boskiej Komedii" Dantego przeczyta Andrzej Seweryn.

W najbliższą sobotę Krakowski Salon Poezji ponownie zawita do Poznania. Nowy sezon rozpocznie się występem Andrzeja Seweryna - aktora i reżysera, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Popularność zdobył na początku lat siedemdziesiątych dzięki rolom w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrał w ponad 40 filmach fabularnych, współpracując między innymi, z Andrzejem Wajdą, Jerzym Hoffmanem, Stevenem Spielbergiem i Agnieszką Holland. Był profesorem w Lyonie i Paryżu i Warszawie.

Artysta będzie czytał jeden z najsławniejszych opisów wędrówek, jaki jest znany w literaturze i w kulturze europejskiej.

Trasa jej wiedzie po miejscach cierpienia, oczekiwania i szczęścia, a w drodze spotykamy między innymi świętych, kochanków, zbrodniarzy, poetów. Z przejęciem wysłuchujemy ich historii, poznając wszelkie odcienie ludzkiego doświadczenia. A przy tym ćwiczymy wyobraźnię, bo przenosimy się do królestw zmarłych, tak niepodobnych do naszego świata.

14. spotkanie Krakowskiego Salonu Anny Dymnej zainauguruje współpracę z Towarzystwem Literackim oddziału Poznańskiego. Opiekę merytoryczną nad Salonem objął prezes Oddziału, prof. Dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu. Współpraca ta będzie trwała przez cały sezon 2014/2015.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historyczno-literackie, wydaje "Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza".

Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej

Spotkanie 14.

Andrzej Seweryn czyta fragmenty Boskiej Komedii

Sobota 25 października, godzina 12:00

Bilety w cenie 7 zł do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line poprzez stronę internetową www.teatr-muzyczny.poznan.pl

Kasa biletowa czynna w godzinach: pn. 9.00-15.00 wt. - pt. 10.00-19.00, sb. 15.00-18.00. Tel. 61 852 29 27 / w godzinach działania Kasy lub 511-433-616,

ul. Niezłomnych 1e, mail: bow@teatr-muzyczny.poznan.pl.

(-)
Materiał Teatru
23 października 2014
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...