Seweryn czyta Schulza

"Noc wielkiego sezonu" w Pałacu Biskupów Krakowskich

Fragmenty utworów Brunona Schulza w interpretacji jednego z największych polskich artystów teatru i filmu Andrzeja Seweryna usłyszymy w niedzielę w Pałacu Biskupów Krakowskich. Tego wieczora z zainteresowanymi spotka się też Leszek Mądzik.

Andrzej Seweryn, członek legendarnej Comédie-Française, w sali portretowej Muzeum Narodowego zaprezentuje "Noc Wielkiego Sezonu", fragmenty utworów Brunona Schulza według scenariusza Jana Bończy-Szabłowskiego i do muzyki kompozytora i pianisty Janusza Tylmana. Kompozycje w wykonaniu samego Tylmana usłyszymy na żywo. 

Po występie organizatorzy zaplanowali spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Leszkiem Mądzikiem, twórcą sceny plastycznej KUL i autorem aranżacji wystawy "W stronę Schulza". To właśnie z wystawą, prezentowaną w Kamienicy pod Trzema Herbami na Rynku jeszcze tylko do połowy września, związany jest występ Seweryna. Ekspozycję tworzą prace najwybitniejszych polskich artystów malarzy, rzeźbiarzy, twórców filmu i teatru zainspirowanych twórczością Schulza m.in. Kiejstuta Bereźnickiego, Franciszka Maśluszczaka, Zdzisława Beksińskiego, Edwarda Dwurnika, Jerzego Dudy-Gracza, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego czy Franciszka Starowieyskiego i Allana Starskiego.

Początek spotkania o godz. 18. Wstęp wolny.

mon
Gazeta Wyborcza Kielce
28 sierpnia 2009
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki