Seweryn czyta Schulza

"Noc wielkiego sezonu" w Pałacu Biskupów Krakowskich

Fragmenty utworów Brunona Schulza w interpretacji jednego z największych polskich artystów teatru i filmu Andrzeja Seweryna usłyszymy w niedzielę w Pałacu Biskupów Krakowskich. Tego wieczora z zainteresowanymi spotka się też Leszek Mądzik.

Andrzej Seweryn, członek legendarnej Comédie-Française, w sali portretowej Muzeum Narodowego zaprezentuje "Noc Wielkiego Sezonu", fragmenty utworów Brunona Schulza według scenariusza Jana Bończy-Szabłowskiego i do muzyki kompozytora i pianisty Janusza Tylmana. Kompozycje w wykonaniu samego Tylmana usłyszymy na żywo. 

Po występie organizatorzy zaplanowali spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Leszkiem Mądzikiem, twórcą sceny plastycznej KUL i autorem aranżacji wystawy "W stronę Schulza". To właśnie z wystawą, prezentowaną w Kamienicy pod Trzema Herbami na Rynku jeszcze tylko do połowy września, związany jest występ Seweryna. Ekspozycję tworzą prace najwybitniejszych polskich artystów malarzy, rzeźbiarzy, twórców filmu i teatru zainspirowanych twórczością Schulza m.in. Kiejstuta Bereźnickiego, Franciszka Maśluszczaka, Zdzisława Beksińskiego, Edwarda Dwurnika, Jerzego Dudy-Gracza, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego czy Franciszka Starowieyskiego i Allana Starskiego.

Początek spotkania o godz. 18. Wstęp wolny.

mon
Gazeta Wyborcza Kielce
28 sierpnia 2009
Portrety
Andrzej Seweryn

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...