Seweryn i Szczepkowska na Spotkaniach Teatralnych

20. Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Teatr im. S. Jaracza zaprasza na XX Olsztyńskie Spotkania Teatralne. W tym roku od 20 do 24 marca zobaczymy osiem spektakli, w których wystąpią m.in. Joanna Szczepkowska i Andrzej Seweryn.

Spotkania zainaugurują "Bracia Karamazow" Teatru Provisorium z Lublina w adaptacji i reżyserii Janusza Opryńskiego. Po spektaklu spotkanie z twórcą. Teatr Ad Spectatores z Wrocławia przedstawi "Żywoty świętych osiedlowych" Lidii Amejko. To monodram w wykonaniu Agaty Kucińskiej, której będzie towarzyszył muzyk Sambor Dudziński. Z kolei Teatr Konsekwentny z Warszawy przywiezie do Olsztyna spektakl "Kompleks Portnoya" według powieści Philipa Rotha. Realizatorami przedstawienia są Aleksandra Popławska i Adam Sajnuk. Joanna Szczepkowska oraz Hanna Konarowska wystąpią w "wykładzie nieprzewidywalnym" pt. "ADHD i inne cudowne zjawiska". Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie ze Szczepkowską. Andrzej Seweryn przedstawi swój monodram interaktywny "Wokół Szekspira". Widowisko baletowe "Caffe latte" pokaże Teatr Dada von Bzdueloew z Gdańska i zespól SzaZa z Warszawy. Koncepcja, choreografia i wykonanie spektaklu: Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl. Autorami muzyki są Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki. Teatr Współczesny ze Szczecina przedstawi "Utwór o matce i ojczyźnie" Bożeny Keff. Teatr im. Jana Kochanowskiego z Opola przygotował spektakl muzyczny "A ja, Hanna" według "Trenów" Jana Kochanowskiego w wykonaniu Grażyny Rogowskiej.

XX Spotkania zakończy gala, podczas której rozstrzygnięty zostanie plebiscyt na Teatralną Kreację Roku, czyli najlepsze role aktorów Teatru Jaracza. Do nagrody są nominowani: Joanna Fertacz za rolę Bohaterki w spektaklu "Zaginiona Czechosłowacja", Agnieszka Pawlak za rolę w "Tango Nuevo", Artur Steranko, który zagrał Richarda w "Na wsi". Glosowanie rozpocznie się w piątek, 24 lutego. Bilety na spotkania będą w sprzedaży od 28 lutego.

Ewa Mazgal
Gazeta Olsztyńska
21 lutego 2012

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia