Seweryn i Szczepkowska na Spotkaniach Teatralnych

20. Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Teatr im. S. Jaracza zaprasza na XX Olsztyńskie Spotkania Teatralne. W tym roku od 20 do 24 marca zobaczymy osiem spektakli, w których wystąpią m.in. Joanna Szczepkowska i Andrzej Seweryn.

Spotkania zainaugurują "Bracia Karamazow" Teatru Provisorium z Lublina w adaptacji i reżyserii Janusza Opryńskiego. Po spektaklu spotkanie z twórcą. Teatr Ad Spectatores z Wrocławia przedstawi "Żywoty świętych osiedlowych" Lidii Amejko. To monodram w wykonaniu Agaty Kucińskiej, której będzie towarzyszył muzyk Sambor Dudziński. Z kolei Teatr Konsekwentny z Warszawy przywiezie do Olsztyna spektakl "Kompleks Portnoya" według powieści Philipa Rotha. Realizatorami przedstawienia są Aleksandra Popławska i Adam Sajnuk. Joanna Szczepkowska oraz Hanna Konarowska wystąpią w "wykładzie nieprzewidywalnym" pt. "ADHD i inne cudowne zjawiska". Po spektaklu organizatorzy zapraszają na spotkanie ze Szczepkowską. Andrzej Seweryn przedstawi swój monodram interaktywny "Wokół Szekspira". Widowisko baletowe "Caffe latte" pokaże Teatr Dada von Bzdueloew z Gdańska i zespól SzaZa z Warszawy. Koncepcja, choreografia i wykonanie spektaklu: Katarzyna Chmielewska, Leszek Bzdyl. Autorami muzyki są Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki. Teatr Współczesny ze Szczecina przedstawi "Utwór o matce i ojczyźnie" Bożeny Keff. Teatr im. Jana Kochanowskiego z Opola przygotował spektakl muzyczny "A ja, Hanna" według "Trenów" Jana Kochanowskiego w wykonaniu Grażyny Rogowskiej.

XX Spotkania zakończy gala, podczas której rozstrzygnięty zostanie plebiscyt na Teatralną Kreację Roku, czyli najlepsze role aktorów Teatru Jaracza. Do nagrody są nominowani: Joanna Fertacz za rolę Bohaterki w spektaklu "Zaginiona Czechosłowacja", Agnieszka Pawlak za rolę w "Tango Nuevo", Artur Steranko, który zagrał Richarda w "Na wsi". Glosowanie rozpocznie się w piątek, 24 lutego. Bilety na spotkania będą w sprzedaży od 28 lutego.

Ewa Mazgal
Gazeta Olsztyńska
21 lutego 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...