Sezon letnich promocji

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

W ramach letniej promocji Teatr Muzyczny obniżył ceny biletów na wakacyjne spektakle i koncerty - w lipcu w ramach promocji zaprasza na spotkanie z przebojami Billie Holiday i muzyką z polskich seriali.

18 i 19 lipca o g. 19:00 na scenie Teatru Muzycznego po raz kolejny zobaczymy utalentowany duet - Annę Srokę-Hryń i Włodzimierza Nahornego - w spektaklu "Lady Day w Emerson Bar & Grill" (na zdjęciu). Spektakl muzyczny opowiada o jednym z ostatnich koncertów legendarnej wokalistki jazzowej, Billie Holiday, na trzy miesiące przed jej śmiercią. Zniszczona wieloletnim zażywaniem narkotyków i alkoholu jest cieniem dawnej divy. W podłym nocnym klubie Billie (Anna Sroka-Hryń) śpiewa dawne przeboje, a pomiędzy nimi wspomina swoje życie. Jej akompaniatorem i jednocześnie opiekunem jest Jimmy Powers (Włodzimeirz Nahorny). Adam Sławiński, dziennikarz Gazety Wyborczej, o roli Sroki-Hryń pisze, że (...) nie tylko śpiewała jak Billie, ale też była Billie, gdy lecząc się brandy, opowiadała swoją historię. Kiedy wchodziła w aktorskie relacje z akompaniującym jej Powersem czuło się, jak zaciera się granica między grą a rzeczywistością. Kiedy śpiewała, cała sala miała ochotę śpiewać.

W jazzowym klimacie utrzymany będzie także koncert "Seriale seriale" tria Herdzin/Bogdnanowicz/Biskupski. 22 lipca o g. 19:00 usłyszymy opracowania utworów pochodzących z najsłynniejszych, kultowych już dzisiaj polskich seriali, takich jak "Czterej Pancerni i pies", "Polskie Drogi", "Jan Serce", czy "Pan Wołodyjowski". Artyści wykorzystują popularne motywy muzyczne, łącząc je z nowymi pomysłami aranżacyjnymi. Pianista Krzysztof Herdzin w Teatrze Muzycznym grał już w marcu tego roku. Tym razem na scenie towarzyszyć mu będą- Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Piotr Biskupski (perkusja). Co ciekawe, obaj są związani zawodowo także z Włodzimierzem Nahornym, który w Toruniu zagra zaledwie kilka dni wcześniej.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 lub pod numerem telefonu 512 982 813.

(-)
Materiał Teatru
15 lipca 2015

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...