Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami

"Burza" - reż. Marek Zákostelecký - Wrocławski Teatr Lalek

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy premierą spektaklu BURZA w reżyserii Marka Zákosteleckiego na motywach sztuki Williama Shakespeare'a.

Nowy sezon artystyczny rozpoczynamy premierą spektaklu BURZA w reżyserii Marka Zákosteleckiego na motywach sztuki Williama Shakespeare'a.

Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski WTL. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu" postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a.

W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.

 

(-)
Materiał Teatru
2 września 2017

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia