Sieć Tańca zadebiutowała w Lublinie

"Archipelag" - chor. Maciej Kuźmiński - Teatr Tańca Caro w Siedlcach

Pierwszym pokazem w ramach Polskiej Sieci Tańca był najnowszy spektakl Macieja Kuźmińskiego "Archipelag" zrealizowany pod szyldem Teatru Tańca Caro.

To było w sobotę, dziś [niedziela] drugi wieczór w czasie którego zobaczymy dwie choreografie: "Poza Horyzont" (chor. Jacek Przybyłowicz) i "Stymulacja Ciała" (chor. Elżbiety Suflik-Pańtak, Grzegorz Pańtak). Pokaz odbędzie się w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie o godz. 19. Bilety: 15/25 zł; kasa czynna: 10-19 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel. 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl.

Inicjatywa, w ramach której Lubelski teatr tańca zaprosił widzów na dwa taneczne wieczory to nowość. LTT jest jedną ze stron porozumienia, które zawarto jesienią zeszłego roku w Lublinie. Stworzono wówczas pierwszą w Polsce, sformalizowaną sieć centrów wspierających Sztukę Tańca. Jak tłumaczą zaangażowani w przedsięwzięcie tancerze i choreografowie, głównymi celami sieci są: stworzenie warunków do prezentacji w kraju spektakli tworzonych przez zespoły instytucjonalne oraz niezależnych artystów, konsolidacja środowiska oraz bardziej wydajne i przewidywalne wykorzystanie środków finansowych przeznaczanych na taniec.

Za organizacją roku pilotażowego Polskiej Sieci Tańca stoją: Ryszard Kalinowskiego (Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie), Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk w Poznaniu), Iwona Orzełowska (Teatr Tańca Caro, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach), Adrian Lipiński (teatr Rozbark w Bytomiu), Agata Moląg (Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury), Elżbieta Pańtak (Kielecki Teatr Tańca), Dorota Cząstka (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie) oraz Joanna Szymajda (Instytut Muzyki i Tańca).

Dzięki tej inicjatywie w Lublinie 29 kwietnia zobaczymy Teatr Rozbrak, który przywiezie "Fast Food Foot" w choreografii Anny Piotrowskiej, a 27 maja także w Centrum Kultury Grupa Wokół Centrum zaprezentuje "Płaczki" Agaty Moląg.

agdy
Dziennik Wschodni
19 lutego 2018

Książka tygodnia

Biała jak mleko, czerwona jak krew
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Alessandro D'Avenia

Trailer tygodnia