Siedem przedstawień konkursowych w Rawiczu

5. Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz

W dniach 25.10-7.12.2019 odbędzie się piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Tradycyjnie w ostatnim dniu Festiwalu odbędzie się wręczenie nagród dla trzech najlepszych przedstawień konkursowych.


Wśród ocenianych spektakli znajdą się m.in. spektakl „Lilka, cud miłości" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza oraz „Trzy siostry" (reż. Dariusz Starczewski) krakowskiego teatru Sztuka na wynos. Widzowie będą mieli również możliwość obejrzenia dwóch rawickich premier. Jedną z nich będzie przedstawienie „Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza (współprodukcja Domu Kultury w Rawiczu, Teatru Skene i Teatru Miejskiego w Lesznie). Festiwal zakończy spektakl „Siedem sekund wieczności" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Dodatkowym wydarzeniem w czasie Festiwalu będzie spotkanie poświęcone jego patronce – Krystynie Sienkiewicz. Audycję poprowadzi Teresa Drozda wykorzystując materiały z archiwum Polskiego Radia, a jej gościem specjalnym będzie aktorka Barbara Wrzesińska. Odbędzie się również spotkanie autorskie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem – autorem książki „Amantka z pieprzem" - wywiadu rzeki z aktorką Grażyną Barszczewską.

Nie zabraknie również festiwalowych spektakli dla dzieci. „Puchacz i słońce" - przedstawienie teatru lalki i aktora Materia Theatre oraz „Królowa śniegu" - widowisko artystyczne przegotowane przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zabiorą najmłodszych widzów do magicznego świata baśni.

Wszystkie spektakle festiwalowe i spotkania odbędą się w Domu Kultury w Rawiczu.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Magdalena Zamoroka
Materiał organizatora
14 października 2019

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...