Siedem przedstawień konkursowych w Rawiczu

5. Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz

W dniach 25.10-7.12.2019 odbędzie się piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Tradycyjnie w ostatnim dniu Festiwalu odbędzie się wręczenie nagród dla trzech najlepszych przedstawień konkursowych.


Wśród ocenianych spektakli znajdą się m.in. spektakl „Lilka, cud miłości" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza oraz „Trzy siostry" (reż. Dariusz Starczewski) krakowskiego teatru Sztuka na wynos. Widzowie będą mieli również możliwość obejrzenia dwóch rawickich premier. Jedną z nich będzie przedstawienie „Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza (współprodukcja Domu Kultury w Rawiczu, Teatru Skene i Teatru Miejskiego w Lesznie). Festiwal zakończy spektakl „Siedem sekund wieczności" w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Dodatkowym wydarzeniem w czasie Festiwalu będzie spotkanie poświęcone jego patronce – Krystynie Sienkiewicz. Audycję poprowadzi Teresa Drozda wykorzystując materiały z archiwum Polskiego Radia, a jej gościem specjalnym będzie aktorka Barbara Wrzesińska. Odbędzie się również spotkanie autorskie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem – autorem książki „Amantka z pieprzem" - wywiadu rzeki z aktorką Grażyną Barszczewską.

Nie zabraknie również festiwalowych spektakli dla dzieci. „Puchacz i słońce" - przedstawienie teatru lalki i aktora Materia Theatre oraz „Królowa śniegu" - widowisko artystyczne przegotowane przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zabiorą najmłodszych widzów do magicznego świata baśni.

Wszystkie spektakle festiwalowe i spotkania odbędą się w Domu Kultury w Rawiczu.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Magdalena Zamoroka
Materiał organizatora
14 października 2019

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...