Sierpień w Parku Staromiejskim

Wrocławski Teatr Lalek

Muzyczne wydarzenia organizowane przez Wrocławski Teatr Lalek, które obędą się w sierpniu w Ogrodzie Staromiejskim.

5 sierpnia 2011 (piątek), godz. 16:30 - 21.30

Gitarowy Piknik

Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe i Wrocławski Teatr Lalek zapraszają na Gitarowy Piknik w Ogrodzie Staromiejskim: Podczas koncertu na Scenie Letniej wystąpią znakomici artyści - gitarzyści klasyczni, jazzowi i flamenco: Krzysztof Pełech, Leszek Potasiński i Robert Horna, kameralista Antonello Lixi, gitarzysta jazzowy Marcin Olak, finalista programu Must be the Music – Piotr Restecki oraz artyści flamenco – gitarzysta Kuba Niedoborek i Agata Teodorczyk z grupą tancerek.

Koncert organizowany jest w ramach Letniego Festiwalu Gitarowego, który odbywa się od 1 do 8 sierpnia w Krzyżowej koło Świdnicy. Jest to impreza skupiająca fanów gitary, profesjonalistów i amatorów na tygodniowych warsztatach, koncertach, pokazach i lekcjach mistrzowskich. Gitarowy Piknik we Wrocławiu ma na celu zaprezentowanie szerszej publiczności tego, co dzieje się podczas Festiwalu. Dlatego w ramach koncertu wystąpią artyści i wykładowcy zaangażowani w pracę z uczestnikami warsztatów w Krzyżowej: gitarzyści klasyczni – Krzysztof Pełech, Leszek Potasiński i Robert Horna, kameralista Antonello Lixi, gitarzysta jazzowy Marcin Olak oraz finalista programu Must be the Music – Piotr Restecki. Ewentualny chłód wieczoru rozproszą artyści flamenco – gitarzysta Kuba Niedoborek i Agata Teodorczyk z grupą tancerek.

Gitarowy Piknik w Parku Staromiejskim jest fantastyczną propozycją nie tylko dla fanów muzyki gitarowej i nie tylko dla melomanów, ale dla wszystkich wrocławian, którzy po całym tygodniu pracy chcą wypocząć w urokliwym plenerze i przy dźwiękach relaksującej muzyki.

Więcej informacji: www.gitara.wroclaw.pl

BILETY w cenie 25 zł dostępne w kasie Wrocławskiego Teatru Lalek (czynnej od 02. sierpnia w godz. 15.00-19.00) oraz na www.sklep.gitara.wroclaw.pl, www.ticketpro.pl oraz w sieci sklepów Empik, Media Markt i Saturn

***

19 sierpnia 2011 (piątek), godz. 20.00

"Cabaret la Boca" – tango argentyńskie

"Cabaret la Boca" - autorskie dzieło Ariela Ramireza - przeniesie Państwa w lata 20. i 30. ubiegłego wieku do kabaretów Buenos Aires, gdzie narodziło się argentyńskie tango i gdzie królowali wielcy bandoneoniści - muzycy, śpiewacy i tancerze, mistrzowie "smutnej myśli, którą się tańczy", jak nazwał tango poeta Enrique Santos Discèpolo.

Koncert dopełnią występy znakomitych wrocławskich par tanecznych, nauczycieli i propagatorów tanga argentyńskiego.

Słuchacze koncertu usłyszą m.in. utwór "Wrocław Gris", skomponowany przez Ariela Ramireza na cześć naszego miasta. Zapraszamy do tanga!

Wystąpi Ariel Ramirez Tango Quartet w składzie: Ariel Ramirez – bandoneon / Darek Samerdak – fortepian / Joao de Sousa – wokal / Dominika Białostocka – gitara

Ariel Ramirez jest jednym z najsłynniejszych światowych bandoneonistów. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Jest laureatem licznych festiwali folklorystycznych, grał w najlepszych argentyńskich zespołach tango. Koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m.in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso - jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich. Jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza

Pary taneczne: Agata i Tomasz Kozłowscy - nauczyciele tanga argentyńskiego i organizatorzy milongi; Elżbieta Jankowska i Krzysztof Perdek - nauczyciele i popularyzatorzy tanga argentyńskiego; Katarzyna Press i Ireneusz Michalewicz - nauczyciele i  popularyzatorzy tanga argentyńskiego, organizatorzy wielu imprez związanych z tangiem.

Ceny biletów: I strefa: bilet normalny: 60 zł, bilet ulgowy: 50 zł (widownia przed sceną), II strefa: bilet normalny: 40 zł, bilet ulgowy: 30 zł (miejsca przy stolikach kawiarnianych).

Rezerwacja biletów:
71 335-49-11, 71 335-49-12, 71 335-49-49, fax: 71 335-49-13
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

oprac. mo
Materiały Teatru
28 lipca 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia