Sierpniowe wieczory z gwiazdami

Szlagiery operowe - najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej

Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej - 22 i 23 sierpnia 2020, szlagiery operowe.

Po zakończeniu trudnego dla wszystkich instytucji kultury sezonu, Teatr Wielki w Łodzi pragnie zaprosić widzów na serię koncertów sierpniowych, będących ukłonem w stronę lojalnej publiczności naszego Teatru. SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI pozwolą także wdrożyć się w intensywny rytm nadchodzącego sezonu, który, miejmy nadzieję, zaprezentujemy Państwu bez komplikacji w postaci pandemii koronawirusa.

W dwa ostatnie weekendy sierpnia – 22-23.08.2020 oraz 29-30.08.2020 spotkamy się w trochę mniejszym niż zwykle składzie, ale za to z porywającym repertuarem, pełni sił i odważnie patrząc w przyszłość. Również miejsce będzie niestandardowe. Specjalnie dla Państwa zaaranżujemy przestrzeń... wokół budynku technicznego, która zmieni się nie do poznania!

Zapraszamy na cykl koncertów pod tytułem SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI. Jak nazwa wskazuje – nie zabraknie prawdziwych gwiazd. W koncertach usłyszymy i zobaczymy: Joannę Woś, Dorotę Wójcik, Agnieszkę Makówkę, Bernadettę Grabias, Patrycję Krzeszowską, Hannę Okońską, Annę Wierzbicką, Aleksandrę Wiwałę, Aleksandrę Borkiewicz oraz Zenona Kowalskiego, Dominika Sutowicza, Andrzeja Kostrzewskiego, Pawła Skałubę, Grzegorza Szostaka, Roberta Ulatowskiego, Przemysława Reznera, Rafała Pikałę, Łukasza Motkowicza, Arkadiusza Anyszkę, Dawida Kwiecińskiego oraz orkiestrę kameralną i chór Teatru Wielkiego w Łodzi.

Pierwszy weekend to prawdziwa muzyczna uczta dla wielbicieli kina i starych polskich przebojów. „Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej" przeniosą nas w czasu dwudziestolecia międzywojennego, a to za sprawą takich utworów jak: „Ach, śpij kochanie" czy „Odrobinę szczęścia w miłości". Kolejny weekend będzie świetną rozgrzewką przed nadchodzącym sezonem – usłyszymy kompozycje z repertuaru operowego. W koncercie Operowe szlagiery soliści z towarzyszeniem fortepianu i chóru zaprezentują najpiękniejsze arie z takich oper jak Rigoletto, Trubadur, Traviata Verdiego, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Carmen Bizeta czy Straszny dwór Moniuszki.

Tych koncertów nie można przegapić. Zapraszamy na plac przy budynku technicznym naszego Teatru, który na ten czas zamieni się w... nastrojowy amfiteatr: z i pod gwiazdami.

Kaja Borkowska
Teatr Wielki w Łodzi
24 lipca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia