Simona K. Wsola zaprasza na spektakl

"Simona K. Wołająca na puszczy" - reż. Anna Gryszkówna - Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Monodram Simona K. Wołająca na puszczy w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej Agnieszki Przepiórskiej, aktorki teatralnej i filmowej będzie można zobaczyć w niedzielę, 27 lutego w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wstęp wolny.


W najbliższą niedzielę muzeum we Wsoli zaprasza na monodram "Simona K. Wołająca na puszczy" w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, aktorki Teatru Słowackiego w Krakowie. Reżyserką przedstawienia jest Anna Gryszkówna.

Spektakl powstał w oparciu o książkę pt. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak autorstwa Anny Kamińskiej. Opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.

Simona Kossak urodziła się z wyjątkowym nazwiskiem. Jej dziadkiem był malarz Wojciech Kossak, ojcem – także malarz, Jerzy Kossak. Siostrami ojca były malarka Magdalena Samozwaniec i poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Poetką i malarką była również jej siostra – Gloria. Simona tymczasem wyłamała się z tej artystycznej rodzinnej tradycji. Została biolożką i zamieszkała w Puszczy Białowieskiej.

Grana przez Agnieszkę Przepiórską Simona to postać z krwi i kości, pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. To spektakl o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, outsiderce, która miała odwagę iść swoją własną drogą, choć została za to odrzucona przez własną rodzinę.

Po znakomitym spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia i bardzo dobrze przyjętym monodramie Kocham Bałtyk to kolejny spektakl Agnieszki Przepiórskiej, który pokazany zostanie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Na spotkanie z niezwykłą Simoną Kossak placówka zaprasza 27 lutego, o godzinie 17.00.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta, w kierunku Michałowa, o godzinie 16.20. Powrót po spotkaniu, tym samym autobusem.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują przepisy epidemiologiczne.

Robert Utkowski
Materiał Teatru Słowackiego
25 lutego 2022
Portrety
Anna Gryszkówna

Książka tygodnia

Teatr bliskiego kontaktu
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Katarzyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Emilia Zimnica-Kuzioła, Ewelina Wejbert-Wąsiewicz

Trailer tygodnia