Skok - klatka

"Stopklatka" - reż. Łukasz Chruszcz - Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

„Naprawdę mogę kogoś zabić, tutaj, teraz. Gdybym tylko chciał. Dostrzegacie mnie. Jestem. Jestem! Komu za chwilę będziecie bić brawo? Oklaskujcie aktora. Patrzcie na aktora. Mnie nie ma, ja leżę w swoim pokoju i nigdy się nie spotkamy."

27 stycznia 2015 roku z inicjatywy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu odbędzie się prapremiera sztuki Maliny Prześlugi, pt. Stopklatka. Spektakl w reżyserii Łukasza Chrzuszcza wychodząc od tematyki niepełnosprawności doświadczanej przez głównego bohatera, pyta o sens sztuki i ludzkiego istnienia. W którym momencie życie traci sens? Czy da się żyć bez ciała? Co daje nam złość i żal? To tylko niektóre z pytań, które mogą się pojawić w głowie widza oglądającego poznańską prapremierę spektaklu.

Tekst Prześlugi koncentruje się na zagadnieniach związanych z autentycznością przeżywania, będąc tym samym nie tyle relacją i moralizatorską przestrogą przed niefrasobliwością i brawurą, ale głębokim namysłem nad tym, czym jest teatr i jaka jest jego rola w naszym życiu.

Tekst otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i został opublikowany na łamach 32. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Reżyseria: Łukasz Chrzuszcz, konsultacja reżyserska: Anna Ciszowska, muzyka: Rafał Sekulak, kostiumy: Magdalena Chrzuszcz, producentka/Inspicjentka: Izabella Nowacka. Występują: Łukasz Chrzuszcz, Anna Langner.

(-)
Materiał Teatru
22 stycznia 2015
Portrety
Łukasz Chruszcz

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...