Śląski Teatr Tańca wciąż tańczy...

Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego

Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego, warsztaty artystyczne dla dzieci, Kurs Choreoterapii, zajęcia taneczne, studio teatralne... - ŚTT nie przestaje tańczyć! Mimo licznych burz, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy przetoczyły się przez ŚTT, Dział Edukacji Artystycznej Śląskiego Teatru Tańca ani na chwilę nie zawiesił swojej działalności i wciąż podejmuje nowe inicjatywy.

Prężnie działają i rozwijają się grupy taneczne, nieustannie prowadzona jest także działalność społeczna – warsztaty terapii przez ruch od lat są wsparciem dla wielu pacjentów i podopiecznych ośrodków pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej czy szpitali.

Podczas zbliżających się w województwie śląskim ferii dzieci będą mogły uczestniczyć w cyklu warsztatów artystycznych przygotowanych przez ŚTT. Organizatorzy nie zapomnieli także o miłośnikach tańca współczesnego, którzy od lat wiernie uczestniczą w Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego. To właśnie dla nich po raz kolejny warsztaty poprowadzą dobrze znani i lubiani artyści bytomskiej sceny tanecznej – Sebastian Zajkowski oraz Jacek Szwesta. Gościem teatru będzie trenerka jogi Aleksandra Myszor. Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się w dniach 23-24 lutego.

W programie:
Polska Technika Tańca Współczesnego / Sebastian Zajkowski
Body Conditioning / Jacek Szwesta
Taniec Współczesny / Jacek Szwesta
W poszukiwaniu wewnętrznej równowagi... Praktyka Jogi / Aleksandra Myszor

Marzec będzie gratką dla wszystkich, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zakresie terapii tańcem – kurs choreoterapii „Muzyka i taniec bez granic" poprowadzi certyfikowana choreoteraputka Regina Wolska. Już wkrótce działalność rozpocznie także Studio Teatralne ŚTT, nad którym pieczę obejmie młoda i utalentowana reżyserka i dramatopisarka Marlena Hermanowicz.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich warsztatów i zajęć organizowanych przez Śląski Teatr Tańca udziela Dział Edukacji Artystycznej.

 

Edyta Walicka
Materiały Teatru
1 lutego 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia