Sławomir Mrożek gościem w Teatrze Śląskim

"Kontrakt" - reż: Bogdan Ciosek - Teatr Śląski w Katowicach

W piątek, 23 marca, odbyło się uroczyste otwarcie Sceny Malarni w Teatrze Śląskim w Katowicach. Uroczystość uświetnił swoją osobą pisarz, dramaturg Sławomi Mrożek, który dzień wcześniej, 22 marca otrzymał tytuł doktoratu honoris causa z rąk Senatu Uniwersytetu Śląskiego

Otwarcie Sceny Malarni odbyło się po ponad dwuletnim jej remoncie, kóry konieczny był ze względu na zły stan techniczny budynku. Pieniądze na remont udało uzyskać się Teatrowi ze środków Unii Europejskiej. Remont dotyczył nie tylko same sceny i jej wyposażenia, ale objął cały budynek oraz jego fasadę. 

Działalność Sceny Malarni zainaugurowała premiera spektaklu "Kontrakt" Sławomira Mrożka w reżyserii Bogdana Cioska. W główne role wcielili się: Bernard Krawczyk oraz Marcin Szaforz. Oczywiście Sławomir Mrożek obecny był zarówno na otwarciu jak i na premierze spektaklu.

Na otwarciu Sceny, oprócz Gościa Specjalnego, obecni byli przedstawiciele władz województwa z marszałkiem Adamem Matusiewiczem na czele oraz prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem. Nie zabrakło także przedstawicieli śląskich mediów oraz sympatyków Teatru Śląskiego.

Tym oto sposobem Katowice zyskały kolejną scenę oraz (sic!) nowy obiekt turystyczny do zwiedzania. 

mo
Dziennik Teatralny Katowice
26 marca 2012

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...