"Sło" na festiwalu Kon-teksty w Poznaniu

"Sło" - reż. Jan Peszek - Wrocławski Teatr Lalek

17 listopada 2011 r. o godz. 19.00 w Teatrze Polskim podczas V Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży "Kon-teksty" w Poznaniu zostanie zaprezentowany spektakl "Sło" w reżyserii Jana Peszka na podstawie sztuki Mateusza Pakuły.

Scenariusz "Sło" to efekt niezwykle nowoczesnej i efektownej żonglerki motywami biografii Juliusza Słowackiego. Ramą fabularną jest tu gra komputerowa, której uczestnik wybiera poetę jako swój awatar.

W tę niezwykłą zabawę zostaje wciągnięta cała publiczność. Spektakl nie jest linearną opowieścią o życiu artysty, który „wielkim poetą był”, ale zaskakującą sekwencją obrazów, z których widz może ułożyć swój własny portret Słowackiego – człowieka z krwi i kości.

Nowoczesną oprawę sceniczną stworzył dla spektaklu multimedialista Thomas Harzem, od dawna współpracujący z Janem Peszkiem - podobnie jak Dominik Strycharski, który napisał muzykę do spektaklu. Ruch sceniczny opracował jeden z najlepszych w Europie choreografów, Cezary Tomaszewski.

oprac. mo
Materiały Teatru
15 listopada 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki