"Sło" na festiwalu Kon-teksty w Poznaniu

"Sło" - reż. Jan Peszek - Wrocławski Teatr Lalek

17 listopada 2011 r. o godz. 19.00 w Teatrze Polskim podczas V Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży "Kon-teksty" w Poznaniu zostanie zaprezentowany spektakl "Sło" w reżyserii Jana Peszka na podstawie sztuki Mateusza Pakuły.

Scenariusz "Sło" to efekt niezwykle nowoczesnej i efektownej żonglerki motywami biografii Juliusza Słowackiego. Ramą fabularną jest tu gra komputerowa, której uczestnik wybiera poetę jako swój awatar.

W tę niezwykłą zabawę zostaje wciągnięta cała publiczność. Spektakl nie jest linearną opowieścią o życiu artysty, który „wielkim poetą był”, ale zaskakującą sekwencją obrazów, z których widz może ułożyć swój własny portret Słowackiego – człowieka z krwi i kości.

Nowoczesną oprawę sceniczną stworzył dla spektaklu multimedialista Thomas Harzem, od dawna współpracujący z Janem Peszkiem - podobnie jak Dominik Strycharski, który napisał muzykę do spektaklu. Ruch sceniczny opracował jeden z najlepszych w Europie choreografów, Cezary Tomaszewski.

oprac. mo
Materiały Teatru
15 listopada 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia