Słuchowisko Teatru Kubuś i Radia Kielce w prezencie świątecznym

"Pastorałka dla woła i osła" - reż. Robert Drobniuch

Pierwsze wspólne słuchowisko nagrały zespoły Teatru Lalki i Aktora Kubuś oraz Radia Kielce. "Pastorałka dla woła i osła" jest prezentem dla mieszkańców regionu świętokrzyskiego; audycji będzie można wysłuchać w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

W poniedziałek aktorzy z teatru Kubuś zakończyli nagrywanie słuchowiska, którym teraz zajmą się realizatorzy dźwięku Radia Kielce. Do wspólnego słuchania zapraszają wszystkich, którzy chcą odczuć prawdziwą magię świąt.

- To rewelacyjny, pełen ciepła i humoru tekst Pawła Pawlika, opowiadający przede wszystkim o przyjaźni i poszukiwaniu sensu w życiu. Głównymi bohaterami są wół i osioł, ale pozostałe postacie pastorałki są tradycyjne. Tradycyjna w tym słuchowisku jest też oparta na polskich kolędach muzyka Marka Papaja - zapowiedział dyrektor kieleckiego Teatru Lalki i Aktora Kubuś Robert Drobniuch, który reżyserował przedstawienie.

Jak podkreśliła Ewa Lubacz, która użyczyła swojego głosu postaci Maryi, praca nad słuchowiskiem wymagała od aktorów przyzwyczajonych do pracy na scenie wyjątkowego skupienia. - Chodzi o to, że wszystkie emocje musi przekazać sam głos. W radio nie można pomóc sobie gestem czy grymasem twarzy - powiedziała podczas konferencji zapowiadającej słuchowisko.

Zgodnie z zapowiedzią dyrekcji Kubusia i przedstawicieli Radia Kielce, świąteczna pastorałka jest pierwszą wspólnie zrealizowaną audycją w historii stolicy regionu świętokrzyskiego, ale na pewno nie będzie to ostatnie tego typu przedsięwzięcie. - Mniejsze radiostacje nie mają pieniędzy na realizowanie słuchowisk, choć ta forma powraca do radia. Dzięki współpracy z teatrem i poszukaniu sponsorów, mieliśmy jednak taką możliwość. Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia audycja, którą nagraliśmy - zapowiedział Ryszard Koziej z Radia Kielce.

Słuchowisko "Pastorałka dla Woła i Osła" będzie można usłyszeć w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, o godz. 10 w Radiu Kielce. W styczniu słuchowisko zostanie z możliwością odtwarzania umieszczone na stronie internetowej Teatru Kubuś.

(-)
(PAP)
18 grudnia 2012

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...