Słuchowisko w lalkach

Na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek kolejne teatralne słuchowisko na żywo z cyklu "Słuchaj!". Tym razem wysłuchamy sztuki Piotra Rowickiego pt.: "Ach, ta Aurelka"- historia niepokornej świnki, która wbrew rodzicom i nauczycielom nie chciała być brudna.

Aurelka w obawie przed awanturą, która ją czeka ucieka z domu wraz z przyjaciółką Manuelą. Świnki gubią się w lesie, gdzie spotykają wiele niebezpiecznych postaci, ale dzięki sprytowi Aurelki wychodzą cało z tarapatów. W finale startują nawet w wyborach Miss Lasu. "Ach, ta Aurelka" to napisana żywym, dowcipnym językiem opowieść o tym jak wiarą i siłą charakteru można zmienić nie tylko siebie, ale też swoje otoczenie.

"Słuchaj!" to cykl czytań najnowszych sztuk dla dzieci z muzyką graną na żywo. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek pod opieką reżyserską Marii Wojtyszko czytają jedną z najnowszych polskich sztuk dla młodych widzów. O oprawę muzyczną w najbliższego spotkania zadba Radek Łukasiewicz z zespołu Pustki.

***

Spektakl jest niebiletowany, niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel.: (71) 335 49 11; 12.

Zapraszamy dzieci od trzeciego roku życia wraz z rodzicami!

28 października br. o godz. 13.00 , Scena Kameralna

***

Piotr Rowicki "Ach ta Aurelka"

opieka reżyserska: Maria Wojtyszko

muzyka: Radek Łukasiewicz 

obsada: Anna Bajer, Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Paulina Skłodowska, Radosław Kasiukiewicz, Konrad Kujawski, Tomasz Maśląkowski

***


Piotr Rowicki - z wykształcenia historyk, autor książek dla dorosłych i dzieci, laureat konkursów prozatorskich i dramaturgicznych (Festiwal Nowej Dramaturgii, Radom Odważny 2005, Windowisko 2005, Konkurs Ulrike 2006, Metafory Rzeczywistości, Poznań 2008). Jego debiut sceniczny to sztuka Przylgnięcie - reż. Aldona Figura, Laboratorium Dramatu, 2008, Warszawa. Wystawione zostały również dramaty Mykwa - reż. Monika Dobrowlańska, Teatr Polski w Poznaniu 2009 oraz Tinky Winky i Bingo, reż. Marcin Bortkiewicz, Teatr Ecce Homo, Kielce 2009. Piotr Rowicki jest ceniony nie tylko jako dramaturg, ale także autor książek dla dzieci - wydał m.in.: "Mały poczet królów Polski dla dzieci" (2010), "Aurelka, czyli wielkie hece małej świnki" (2010), "Śmierć w królestwie Bożym" (2009), "Gryźgo idzie w świat" (2009), "Przygody Hektora" (2009), "Detektyw Żurek" (2007).

(-)
Materiał Organizatora
24 października 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...