Słynny spektakl Webbera wraca do Białegostoku

"Upiór w operze" - reż. Wojciech Kępczyński - Opera i Filharmonia Podlaska

Słynny musical "Upiór w operze" Andrew Lloyda Webbera już w najbliższą niedzielę 2 marca powraca na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Na niedzielny spektakl bilety z dużym wyprzedzeniem zostały sprzedane. Są jeszcze wolne miejsca na przedstawienia 4 i 6 marca (wtorek i czwartek, godz. 19:00).

Dlaczego o "Upiorze w operze" mówi się musical wszech czasów? To rekordzista w wielu dziedzinach. To m.in. najdłużej grany musical w historii Broadwayu (Nowy Jork), drugi najdłużej grany na West Endzie (Londyn ) i trzecie najdłużej grane przedstawienie teatralne na świecie. Musical zdobył ponad 70 znaczących wyróżnień teatralnych.

W spektaklu bierze udział każdorazowo ok. 130 osób - obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Przedstawienie wymaga 22 zmian sceny.

Białystok jest drugim miastem w Polsce, które ma prawa do pokazywania tego przebojowego przedstawienia . Pierwsza była Warszawa i Teatr Muzyczny Roma (w Białymstoku pokazywana jest właśnie oryginalna wersja Romy). W stosunku do realizacji warszawskiej spektakl prezentowany w Operze i Filharmonii Podlaskiej jest "większy" i "efektowniejszy". Większy - bo zwiększony został skład orkiestrowy, a podczas spektaklu brzmią prawdziwe organy. Chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Efektowniejszy - bo nawet słynny żyrandol zawieszony nad środkiem widowni spada szybciej.

Już 5 marca zapraszamy na Operowy Dzień Seniora właśnie z "Upiorem w operze". Dlaczego 5 marca nazywamy Operowym Dniem Seniora? Spektakl odbędzie się o dogodnej dla seniorów godzinie - 11.00. Do tego bilety na to przedstawienie dla seniorów będą tańsze o 10% ( w stosunku do ceny biletów ulgowych), wystarczy przedstawić dokument uprawniający do zniżki. Opera i Filharmonia Podlaska planuje takie spektakle ze zniżkami dla osób starszych powtarzać. To ukłon w stronę i tej części naszej widowni.

Ostatni spektakl "Upiora w operze" w Białymstoku w tym sezonie artystycznym - 18 maja.

(-)
Materiał Teatru
26 lutego 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...