Śmiech, pot i łzy

"Zakochany Szekspir" - reż. Paweł Aigner - Teatr Szekspirowski, Teatr Wybrzeże

"Zakochany Szekspir" Lee Halla w reż. Pawła Aignera - koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Michał Centkowski w Newsweeku.

Paweł Aigner wystawił w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku kolejne po "Wesołych kumoszkach z Windsoru" sceniczne widowisko w konwencji teatru elżbietańskiego.

"Zakochany Szekspir" według tekstu Marca Normana i Toma Stopparda jest romantyczną komedią o zakazanej miłości Willa (Michał Jaros) i dobrze urodzonej, marzącej o scenie Lady Violi (Marta Herman). Przez scenę nieustannie przewalają się tłumy krzykliwych postaci odzianych w kostiumy z epoki. Nad nimi górują tandetne drewniane balkony, schody i kolumienki, zależnie od potrzeby odgrywające wnętrze teatru, rezydencję Lady albo podejrzaną karczmę.

Niestety, żeby ożywić ducha teatru czasów Szekspira, nie wystarczy wpuścić na scenę psów, dzieci i mężczyzn przebranych za kobiety. Jeśli jednak lubicie hałaśliwe widowiska pełne nadekspresyjnego aktorstwa, ckliwego sentymentalizmu i rubasznych gagów, wybierzcie się do Teatru Szekspirowskiego.

Michał Centkowski
Newsweek Polska
19 sierpnia 2017
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia