Smocze opowieści w samym centrum Krakowa

16. Wielka Parada Smoków - Teatr Groteska w Krakowie

To będzie weekend ze smokami w tle. Krakowski Teatr Groteska zaprasza na jedyne w swoim rodzaju kolorowe święto dzieci, rodziców i miłośników legendarnych stworów. Przed nami Wielka Parada Smoków i plenerowe widowisko na Wiśle pod wawelskim wzgórzem.

Święto rozpocznie Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych w Krakowie, który potrwa cały weekend (4-5 czerwca od godz. 10). Organizatorzy przygotowują mnóstwo atrakcji dla dzieci i nie tylko, m.in. gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz wesołe miasteczko. Nocne widowisko

Ukoronowaniem pierwszego dnia będzie zapierające dech w piersiach wielkie widowisko plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki, zatańczą w rytm muzyki, w asyście sztucznych ogni i laserów.

Tym razem za inspirację smoczych postaci posłużyły wyobrażenia autorstwa mistrzów europejskiego malarstwa. Niesamowite stwory animowane są na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska. Parada w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się w sobotę, o godz. 22.

Na Rynek marsz!

W niedzielę, 5 czerwca, przez Kraków przejdzie Wielka Parada Smoków. W barwnym korowodzie weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane potwory. Wszystkie będą walczyć o tytuł najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego.

- Wierzę, że dzięki ludzkiej wyobraźni i pasji tworzenia Wielka Parada Smoków jest czasem niezapomnianej zabawy i artystycznych zaskoczeń - mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

W tym roku paradzie towarzyszyć będę występy artystyczne grup muzycznych z Krakowa, m.in. Sorrir Por Fawor, Capoeira UNICAR Kraków oraz Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Szczegółowe informacje umieszczono na stronie internetowej www.groteska.pl i www.paradasmokow.pl.

Marcin Dyrcz
Dziennik Polski
1 czerwca 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...