Smocze wydarzenie w Krakowie

10. Jubileuszowa Wielka Parada Smoków

W pierwszy czerwcowy weekend do Krakowa po raz dziesiąty zawita Wielka Parada Smoków. Smoczy Jubileusz obchodzić będziemy szczególnie hucznie

Organizowana od roku 2000 przez Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA Wielka Parada Smoków, z kameralnej imprezy, w ciągu kilku lat przerodziła się w wielkie wydarzenie, na które ściągają tłumy miłośników smoków z całej Polski i Europy.

Na sympatyków Smoczego Święta czeka jak zwykle wiele atrakcji i niespodzianek. Smoczy Jubileusz rozpocznie Wielka Parada Smoków, Rycerzy i Dam Dworu, która przejdzie ulicami Krakowa – w barwnym korowodzie weźmie udział ponad 1000 dzieci, towarzyszyć im będę artyści: muzycy, szczudlarze, tancerze i żonglerzy. Spośród prawie 40 smoków wybierzemy Najpiękniejszego Smoka Parady. Przez dwa dni na Bulwarach Wiślanych będzie się odbywał Smoczy Piknik Rodzinny. Ukoronowaniem całej imprezy będzie, zapierające dech w piersiach, Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne dmuchane smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach, dymach i laserach.

Zapraszamy wszystkich miłośników smoków do udziału w X Jubileuszowej PGNiG Wielkiej Paradzie Smoków.

(-)
Materiały Teatru
28 maja 2010

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia