"Solidarni z Ukrainą"

Charytatywny koncert w wykonaniu artystów teatrów warszawskich

W poniedziałek 17 marca br. o 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się charytatywny koncert "Solidarni z Ukrainą". Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie.

Udział w koncercie wezmą artyści teatrów warszawskich, m.in.: Monika Ambroziak, Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Urszula Dudziak, Bożena Dykiel, Kayah, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Nejman, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Dorota Osińska, Włodzimierz Press, Andrzej Seweryn, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Stockinger, Joanna Szczepkowska, Aneta Todorczuk-Perchuć, Borys Szyc, Michał Urbaniak, Cezary Żak i inni.

W przerwie koncertu odbędą się aukcje charytatywne, np. kreacji projektantów Paprocki&Brzozowski, Maciej Zień, Bohoboco, a także kursu gotowania z Mateuszem Gesslerem i inne - aukcje poprowadzi Michał Piróg.

Pomysł koncertu powstał w ramach Inicjatywy Teatrów Warszawskich, zrzeszającej państwowe i prywatne stołeczne teatry. Inicjatywa ta zrodziła się w lutym br. na patio Teatru Żydowskiego, a jej celem było stworzenie nieformalnej platformy artystów, której działalność byłaby ponadczasowa. - Jak wiemy, sztuka nie od dziś ma moc jednoczenia ludzi i motywowania ich do działania. Chcemy pokazać, że w tym momencie, a także w trudnych chwilach w przyszłości, będziemy z potrzebującymi i pomożemy na tyle, na ile będziemy mogli. Zjednoczeni zdziałamy więcej! - mówi Gołda Tencer, wicedyrektor Teatru Żydowskiego.

Impulsem do zorganizowania koncertu były ostatnie wydarzenia w Kijowie - bolesne tym bardziej, że w zespole Teatru Żydowskiego są artyści pochodzenia ukraińskiego, z niepokojem śledzący wydarzenia w swojej ojczyźnie. - Choć wydaje się, że najgorsze już minęło, Ukraińcy wciąż potrzebują wsparcia, szczególnie od Polaków, którzy w tych wydarzeniach odnajdują analogię do swojej historii - zapewnia Roksana Vykalyuk, artystka ukraińskiego pochodzenia, mieszkająca w Polsce.

Wszystkim występującym artystom los obywateli Ukrainy nie jest obojętny, dlatego w geście solidarności postanowili zaangażować się w inicjatywę, niosącą pomoc i wsparcie duchowe wschodnim sąsiadom w tak ważnym dla nich momencie. Celem koncertu jest pomoc materialna poprzez zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny, który zostanie przekazany polskim lekarzom wysłanym z misją na Ukrainę. Artyści robią to z przekonaniem, że wsparcie moralne udzielone obywatelom Ukrainy poprzez ten gest, będzie największą wartością tego przedsięwzięcia.

Do inicjatywy przyłączyły się do tej pory: Teatr 6 piętro, Teatr Ateneum, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Imka, Teatr Kamienica, Teatr Kwadrat, Nowy Teatr, Och Teatr, Teatr Polonia, Teatr Polski, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Roma, TR Warszawa, Teatr Studio, Studio Buffo, Teatr Syrena, Teatr Wielki - Opera Narodowa, Teatr Współczesny, Teatr Żydowski - Centrum Kultury Jidysz. Akcję wspierają firmy: AMS SA, BIGformat.tv oraz Hator Sp. z o. o.

Miejsce: Teatr Żydowski

Czas: 17 marca 2014 r. godz. 19.00

Bilety-cegiełki: 100 zł

Rezerwacja biletów online http://www.teatr-zydowski.art.pl/ oraz pod numerami (+48 22) 8506450/51, (+48 22) 8505656, a także mailowo: bow@teatr-zydowski.art.pl

(-)
Materiał Teatru
12 marca 2014

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia