Solowo w Żaku

"Głód" - Larysa Grabińska - Klub Żak w Gdańsku

Klub Żak zaprasza 12 stycznia o godz. 19, w ramach Trójmiejskiego Punktu Tanecznego, na spektakl Larysy Grabińskiej "Głód".

"Głód" jest spektaklem tańca, muzyki i poezji. Składam w nim ukłon w stronę wszystkich Matek (przyszłych, niedoszłych), w stronę Matki Ziemi. Spektakl jest opowieścią o NIEJ - głodnej istocie, która po ucieczce z więzienia, odzyskawszy wzrok, słuch i czucie, wyrusza w podróż. Wiedziona niejako głosem głodu, ma nadzieję dotrzeć do miejsca przeznaczenia, do domu, w którym od dawna już ktoś na nią czeka. Po drodze przekonuje się o niezwykłości samego istnienia i rzeczy sprowadzanych często do miana zwykłych i banalnych. Z nich czerpie siłę, dzięki nim odkrywa własną moc, i w końcu w nich przegląda się jak w lustrze. Odkrywa, że to co najprostsze i to co bliskie - jak grunt pod nogami - to wystarczy, by iść własną drogą w stronę marzeń, bez obaw i z ufnością. Z wdzięcznością.

Trójmiejski Punkt Taneczny

12.01.2014 / G.19.00

"Głód" / Larysa Grabińska

Bilety:

25 zł - normalne / 15 zł - studenci* i na Kartę do Kultury* / 10 zł - uczniowie* / 5 zł - na Kartę Wielodzietnej Rodziny* / 3 zł - na Kartę Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i Karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 Kartę)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 - w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

Larysa Grabińska - tancerka, instruktorka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim (klasa fortepianu). Pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała w zespole tańca nowoczesnego w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonym przez Krystynę Grabińską. Potem tańczyła i współtworzyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca (min. "Infantka"). Współtwórczyni spektakli: "Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak..." z Marią Miotk (2008), "Nie deptać trawnika" (rezydencja/premiera 2009, Klub Żak w Gdańsku). Największy wpływ na jej kondycję i świadomość taneczną wywarli: Aleksandra Jaworska (Kielecki Teatr Tańca), Anna Haracz, Iwona Gilarska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Anna Krysiak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska.

(-)
Materiał organizatora
3 stycznia 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...