Sopockim Teatrem Tańca zaprasza na Walentynki

"Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy" - reż. Joanna Czajkowska

Sopocki Teatr Tańca zaprasza 14 lutego na dwa wydarzenia z okazji Walentynek - wystawę zdjęć Michała Patronia "Chodź na tańce" oraz spektakl "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy".

Michał Patroń towarzyszył artystom Sopockiego Teatru Tańca w przygotowaniach do premiery spektaklu "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy". Był cichym obserwatorem, prób, sesji zdjęciowej, przymiarek kostiumów, dyskusji artystycznych. Zdjęcia stały się częścią jego pracy dyplomowej z fotografii na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Sam swoją pracę opisał tak: Zjawisko tańca to coś więcej niż spektakl. To przede wszystkim ludzie. Przedstawiane fotografie stanowią część wciąż otwartego cyklu pt. "Chodź na Tańce".

Walentynki z Sopockim Teatrem Tańca to rzadka okazja, by zakochać się w tańcu - można nie tylko zobaczyć gotowe, skończone dzieło, ale można też podpatrzeć (na fotografiach) jak ono powstawało. To okazja, by przyjrzeć się emocjom tancerzy na scenie i poza nią.

Michał Patroń skupia się głównie na fotografii dokumentalnej i reportażowej, której centrum stanowi człowiek. Jako niezależny fotograf zaangażowany jest w wiele autorskich projektów, używając do ich realizacji aparatów analogowych i cyfrowych. Absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie (kierunek fotografia). Współredaguje internetowy magazyn "Obscurny" - poświęcony fotografii alternatywnej.

Wystawy:

"Dom Kultu" - Lublin, czerwiec 2013

Obrona prac dyplomowych - Kolegium Artystyczne UMCS (wystawa zbiorowa) - Lublin, styczeń 2014

18.00 wernisaż zdjęć Michała Patronia "Chodź na tańce" - Klub Atelier

19.00 spektakl "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy" STT - Teatr na Plaży

Bilety: 30 i 20 zł

Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com

(-)
Materiał Teatru
11 lutego 2014

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...