Spacerownik po Ostrowie

"Spacerownik z Bajkobusem" - reż. Roberto Skolmowski - Wrocławski Teatr Lalek

To niezwykłe przedsięwzięcie łączące tradycję Teatru plenerowego i przewodnika po Wrocławiu, cieszy się wielką popularnością wśród wrocławian i turystów odwiedzających nasze miasto.

"Spacerownik z Bajkobusem" to wędrówka po średniowiecznym Wrocławiu – mieście legend, historii mrożących krew w żyłach i bulwersujących ówczesnych mieszczan skandali. Przewodniczą po dawnym mieście jest dziennikarka i Wrocławska historyczka- Beata Maciejewska.   Znany już wrocławianom program poszerzony zostanie poszerzony o nowy epizod - poznamy mianowicie wesołe życie wrocławskich żaków, którzy muszą pogodzić się z niespodziewanym faktem dołączenia do (męskiego dotychczas) grona studiujących, przedstawicielek płci pięknej…

Ta pełna humoru opowieść będzie częścią cyklu teatralizowanych historii, które można oglądać wraz z komentującą je na żywo Beatą Maciejewską.

Start przy moście Zakochanych.

"Spacerownik z Bajkobusem" łączy w sobie cechy spektaklu plenerowego, lekcji historii i wycieczki z przewodnikiem. Publiczność w towarzystwie Bajkobusu zwiedza najstarszą część Wrocławia - Ostrów Tumski. Słuchając gawędy o historii i ciekawostkach wyspy, opracowanej przez Beatę Maciejewską - znawczynię historii Wrocławia, autorkę "Spacerownika" "Gazety Wyborczej". Zwiedzanie przerywane jest małymi formami teatralnymi w wykonaniu artystów Wrocławskiego Teatru Lalek, ilustrującymi najbarwniejsze legendy związane z konkretnymi miejscami na wyspie (Katedra, Kościoły św. Idziego i Marcina, Kluskowa Brama etc.). Historia Ostrowa ukazana zostanie zatem w sposób niezwykle atrakcyjny - również dla dzieci.

Scenariusz: Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek
Reżyseria: Roberto Skolmowski
Scenografia: Małgorzata Szostakowska
Muzyka: Piotr Baron
Produkcja muzyczna: Adam Milwiw-Baron

oprac. mo
Materiały Teatru
24 czerwca 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...