Specjany pokaz spektaklu przed wyjazdem

"Sierakowski" jedzie na Fringe Festival do Edynburga

Do tej pory komuna// warszawa opowiadała historię i to, jak się z nią mierzyli ludzie w przeszłości (Walter Gropius, Calel Perechodnik, Richard Buckminster Fuller, Baader-Meinhof). Mogliśmy komentować działania i wybory, znając kontekst i ostateczne wyniki zaniedbań lub wysiłków naszych bohaterów.

Teraz stawiamy się w pozycji wyjątkowego obserwatora. Opowiadamy historię realnej osoby - a właściwie opowiadamy przyszłą historię realnej osoby 

To ekscytujące - na naszych oczach będzie się rozgrywał dramat pomyłek i zwycięstw Sławomira Sierakowskiego (naszym zdaniem jednej z najważniejszych postaci polskiej polityki teraz i jeszcze ważniejszej postaci polskiej polityki w przyszłości) - k//w będzie snuć możliwe scenariusze jego życia, a realne życie będzie potwierdzało trafność naszych wyobrażeń.

Pozwalamy sobie na prostackie żarty i dobre rady cyników - ale wszystko w dobrej wierze, z poczucia sympatii i pełni ufności w lewicę przyszłości.

k//w mapuje napięcia, linie i punkty kluczowe osobistego i publicznego, przyszłego życia Sierakowskiego i jego oddziaływania na społeczne energie, podskórne falowanie historii państwa i świata w momencie globalnego przesilenia.

I jest jeszcze jeden powód tej opowieści - opowieść sama w sobie - jako potrzeba słuchania, patrzenia, widzenia, uczestniczenia

Sławomir Sierakowski (ur. 1979) - polski publicysta, socjolog, krytyk literacki i teatralny, wydawca, okazjonalnie dramaturg. Założyciel i redaktor naczelny pisma "Krytyka Polityczna" oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Jest prezesem Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego. Skupił wokół "Krytyki Politycznej" szerokie środowisko studentów, doktorantów, publicystów, krytyków literackich i teatralnych, artystów i działaczy społecznych.

spektakle odbędą się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu "Teatr jako przestrzeń publiczna":

***

 "Sierakowski" - pokaz specjalny z angielskimi napisami/with English subtitles 

poniedziałek, 9 lipca, godz. 19.30

ul. Lubelska 30/32

bilety 15 zł/10 zł ulgowe

rezerwacje przyjmowane są pod adresem:rezerwacja@komuna.warszawa.pl

(-)
Materiały Teatru
10 lipca 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia