Spektakl Baja na toruńskim Rynku

"Legendy Toruńskie" - reż. Ireneusz Maciejewski - Teatr Baj Pomorski

W sobotę, 4 lipca, na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się pokaz przedpremierowy najnowszej sztuki Teatru Baj Pomorski pt. "Legendy Toruńskie" w reż. Ireneusza Maciejewskiego.

"Dla Torunia tym jest piernik, czym dla statku dobry sternik!"

"Legendy Toruńskie" to spektakl realizowany w scenerii plenerowej na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Pomysł na stworzenie sztuki zrodził się wraz z myślą o wypromowaniu przestrzeni miejskiej - celem jest ukazanie Torunia jako miasta z tradycją historyczną. Pomoże w tym aktualizacja znanych toruńskich legend.

Sztuka ta jest świetną atrakcją turystyczną, okazją do zapoznania się z lokalnymi opowieściami, a dla wieloletnich mieszkańców Torunia możliwością odświeżenia wiadomości o rodzinnym mieście.

Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zawarte są w spektaklu wyreżyserowanym przez Ireneusza Maciejewskiego.

Oficjalna premiera spektaklu "Legendy toruńskie" odbędzie się 9 lipca na dużej scenie (wyjątkowo, ponieważ jest to spektakl plenerowy) Teatru Baj Pomorski.

(-)
Materiały Organizatora
4 lipca 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...