Spektakl BeijingDance/LDTX

24. Łódzkie Spotkania Baletowe

Spektakl BeijingDance/LDTX na ŁSB

Po raz pierwszy w historii festiwalu publiczność będzie miała możliwość obejrzeć zespół z Chin - BeijingDance/LDTX z Pekinu. W ramach XXIV Łódzkich Spotkań Baletowych zespół zaprezentuje dwuczęściowy spektakl pt. "Beyond The Horizon".

W pierwszej odsłonie zobaczymy "Made in China" w choreografii Jacka Przybyłowicza do muzyki Jana Sebastiana Bacha, Claude'a Debussy'ego i Andy Union. Przedstawienie jest częścią projektu "Made in China - Dance on the Edge of Continents", który otrzymał wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej oraz Instytutu Polskiego - Wydziału Kultury Ambasady Polskiej w Pekinie.

"Cold Arrow - Game Of Go (Weiqi) w choreografii Li Han-zhonga i MA Bo (absolwentów Beijing Dance Academy) i muzyką David Darlinga to dzieło pełne pasji i siły, gdzie tancerze poruszają się po kwadratach szachownicy, jak my poruszamy się wśród ludzi w codziennym życiu. Pomimo upływu 10 lat od premiery spektakl pozostaje olśniewający i nadzwyczajny. Ta nowoczesna choreografia jest bogata w elementy chińskiej symboliki i została wykorzystana do debiutu zespołu BeijingDance/LDTX.

BEIJINGDANCE/LDTX (Lei Dong Tian Xia, co dosłownie tłumaczy się jako "burza grzmi we wszechświecie") został założony we wrześniu 2005 roku. LDTX jest pierwszym oficjalnie zarejestrowanym, niezależnym, profesjonalnym zespołem tańca poza chińskim systemem państwowym, który z dumą przedstawia bogaty repertuar oraz wybranych z całych Chin, doskonałych tancerzy o nieskazitelnej technice, odznaczających się kreatywnością i silną dyscypliną. Celem zespołu jest stworzenie otwartej platformy dla artystów tańca współczesnego w Chinach oraz propagowanie koncepcji tańca nowoczesnego jako wieloaspektowej formy sztuki akcentującej indywidualność, nowoczesność i oryginalność każdego artysty. Pełniąc rolę kulturalnego ambasadora Chin, LDTX występuje gościnnie na pięciu kontynentach, spotykając się z entuzjastycznym odbiorem widzów.

BEIJINGDANCE/LDTX / BEYOND THE HORIZON

3 czerwca 2017, godz. 19:00 / po spektaklu spotkanie z twórcami w Sali Kameralnej

4 czerwca 2017, godz. 18:00

Bilety:

strefa III - 50 zł normalny / 40 zł ulgowy

strefa II - 70 zł normalny / 60 zł ulgowy

strefa I - 80 zł normalny / 70 zł ulgowy

do nabycia

na stronie: http://www.operalodz.com/ lub https://www.bilety24.pl/

dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com

w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

(-)
Materiał organizatora
1 czerwca 2017

Książka tygodnia

Kwiatkowska. Żarty się skończyły
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marcin Wilk

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...