Spektakl bez słów

"Animacje" - reż. Wiesław Czołpiński - Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"

W piątek, 23 września 2016 o godz. 17.00 w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum – na scenie Galerii Ateneum – odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera.

Będą to "Animacje" wg scenariusza i w reżyserii Wiesława Czołpińskiego i Agnieszki Makowskiej, ze scenografią Agnieszki Makowskiej i muzyką Piotra Klimka.

Konwencja teatralna, oparta na animacji wykorzystującej przede wszystkim ciało aktora, powinna pobudzać wyobraźnię i inspirować (szczególnie najmłodszych widzów) do samodzielnego poszukiwania i twórczej zabawy. Przedstawienie jest okazją do pokazanie szerokich możliwości teatru lalek, innego spojrzenia na ciało ludzkie i otaczające człowieka przedmioty.

Kameralny spektakl bez słów kryje w sobie czytelne dla każdego widza, bez względu na wiek, uniwersalne mikro historyjki – czasem dynamiczne i zabawne, czasem wyciszone i refleksyjne – łączące się ze sobą poprzez stylistykę i zabawę formą.

Na scenie zobaczymy troje aktorów – Katarzynę Kuderewską, Ewę Reymann i Piotra Janiszewskiego.

"Animacje" będzie można obejrzeć również podczas VII Metropolitalnej Nocy Teatrów, 24 września o godz. 18.00 (bilety w cenie promocyjnej – tylko 15 zł).
Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Renata Chudecka
Materiał Teatru
21 września 2016

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia