Spektakl dla emerytów

Teatr Powszechny w Łodzi

Teatr Powszechny - przy udziale dodatku "50+" - postanowił zapraszać seniorów na specjalne "Spektakle dla emerytów", proponując im bilety w cenie 10 zł

Co więcej, dwoje Czytelników Dziennika Łódzkiego, którzy przybędą pół godziny przedpoczątkiem spektaklu - z dodatkiem "50+" w ręku - otrzyma bezpłatne podwójne zaproszenia.

Najbliższa odsłona projektu "Spektakl dla emerytów" będzie miała miejsce w najbliższą sobotę - 26 listopada, o godz. 16.

Tego dnia Teatr Powszechny zaprasza na przedstawienie "Życie" [na zdjęciu] Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Paweł Aignera. Jest to polskaprapremiera sztuki Jakubowskiego, nagrodzonej w II edycji teatralnego konkursu organizowanego przez Powszechny -"Komediopisanie".

Życie to seria zdarzeń - uważa autor - spotkań z ludźmi, doświadczeń, błędów i wniosków, jakie z nich wyciągamy. Ale do czego to wszystko zmierza? Co jest na końcu tej drogi? Czy duszaludzka jest nieśmiertelna? I czym tak naprawdę ona jest?

Podobno przed śmiercią przebiega nam przed oczami całe życie. A gdyby nie były to sekundy... Gdybyśmy już po, mogli przyjrzeć się swojemu życiu raz jeszcze. Do jakich wnioskówby-śmy doszli? Co byśmy odkryli? Czy samotność jest nieodzownym elementem naszego istnienia? I na ile możemy wpłynąć na boski plan? - padają pytania ze sceny Powszechnego.

Marek Niedźwiecki
Dziennik Łódzki
26 listopada 2011

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia