Spektakl dla emerytów

Teatr Powszechny w Łodzi

Teatr Powszechny - przy udziale dodatku "50+" - postanowił zapraszać seniorów na specjalne "Spektakle dla emerytów", proponując im bilety w cenie 10 zł

Co więcej, dwoje Czytelników Dziennika Łódzkiego, którzy przybędą pół godziny przedpoczątkiem spektaklu - z dodatkiem "50+" w ręku - otrzyma bezpłatne podwójne zaproszenia.

Najbliższa odsłona projektu "Spektakl dla emerytów" będzie miała miejsce w najbliższą sobotę - 26 listopada, o godz. 16.

Tego dnia Teatr Powszechny zaprasza na przedstawienie "Życie" [na zdjęciu] Jarosława Jakubowskiego w reżyserii Paweł Aignera. Jest to polskaprapremiera sztuki Jakubowskiego, nagrodzonej w II edycji teatralnego konkursu organizowanego przez Powszechny -"Komediopisanie".

Życie to seria zdarzeń - uważa autor - spotkań z ludźmi, doświadczeń, błędów i wniosków, jakie z nich wyciągamy. Ale do czego to wszystko zmierza? Co jest na końcu tej drogi? Czy duszaludzka jest nieśmiertelna? I czym tak naprawdę ona jest?

Podobno przed śmiercią przebiega nam przed oczami całe życie. A gdyby nie były to sekundy... Gdybyśmy już po, mogli przyjrzeć się swojemu życiu raz jeszcze. Do jakich wnioskówby-śmy doszli? Co byśmy odkryli? Czy samotność jest nieodzownym elementem naszego istnienia? I na ile możemy wpłynąć na boski plan? - padają pytania ze sceny Powszechnego.

Marek Niedźwiecki
Dziennik Łódzki
26 listopada 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia